"Ми фашисти, я це усвідомлюю": щонайменше 1 800 військовослужбовців РФ відмовилися воювати в Україні — причини (ВІДЕО)

Російський окупант. Фото: focus.ua

За майже пів року після вторгнення РФ в Україну кількість російських військових, які відмовляються брати участь у бойових діях, зростає. Згідно з підрахунками російського видання "Верстка", відмовилися воювати на території України вже 1 800 військовослужбовців РФ. Але командування будь-якими способами намагається повернути їх на фронт, вдаючись до морального та фізичного тиску, повідомляє "Дом".

Контрактник російської армії Сергій розповів російському виданню "Важные истории", що хотів потрапити до зони бойових дій в Україні ще 2014-го. Реалізувати задумане вдалося у липні цього року. От тільки нацистів та бандерівців в українських містах він так і не знайшов. Навпаки, говорить, що багато чого зрозумів про Росію та її армію.

"Я йому одразу сказав: "Ти взагалі розумієш, що ми фашисти?". Він каже: "А я боявся тобі те саме сказати, думав, ти мене пристрелиш". Так, ми фашисти, я це розумію. Мені соромно за те, що я був сліпим протягом усього цього часу. І що для того, щоб це зрозуміти, мені потрібно було це самому побачити", — цитує військового видання "Важные истории".

Нестача їжі та озброєння, нескінченні бойові втрати, абсолютно недружня зустріч з боку українців підштовхнули військового до рішення піти з армії. На це йому знадобилося кілька місяців. Із відмовниками в армії РФ загалом особливо не церемоняться: відправляють до ізоляторів. З початку липня російських військових, які відмовилися воювати в Україні, почали звозити до так званого "центру відмовників" у місті Брянка Луганської області. Там на солдатів тиснули, вимагаючи повернутися у стрій, а охороняли їх бойовики російської ПВК "Вагнер". Через кілька місяців табір все ж таки закрили.

"Двоє моїх довірителів, які втекли із СІЗО Луганська (Червоний Луч), повідомляють, що центр утримання російських військовослужбовців, які відмовилися від участі в бойових діях в Україні, закрито. За деякими відмовниками приїхали командири й відвезли в тил, за ким не приїхали — відпустили та не перешкоджають виїзду до Росії. Пов'язую це зі зверненнями, поданими до Головної військової прокуратури та Головного військово-слідчого управління СК Росії", — повідомив російський адвокат Максим Гребенюк у Telegram.

Російський десантник 33-річний Павло Філатьєв став відомим після того, як залишив фронт та опублікував автобіографічну повість ZOV.

 "Мені було прикро, що верхівці на нас на*рать. Вони всіляко демонструють, що ми для них нелюди, ми просто як худоба. Мені було прикро, що перед війною, яку вони почали, зробили все, щоб розвалити нашу армію", — йдеться у фрагменті автобіографічної повісті ZOV, опублікованої виданням "Важные истории".

Філатьєв брав участь у штурмі Херсона. Він різко критикував російське армійське командування, називав вторгнення в Україну безглуздим і злочинним, писав про мародерство та нестачу знеболювальних у польових шпиталях. Росію Філатьєв покинув.

"Питання в досить поганих умовах, зокрема для особового складу та відсутності належної ротації та бездарному командуванні, яке фактично посилає в м'ясорубку значні людські маси. Солдати це бачать і, звичайно, це не додає їм бажання залишатися в лавах російської армії", — коментує російський адвокат Микола Полозов.

Про те, що російські військові є повністю деморалізованими, говорять і в Генеральному штабі Збройних сил України.

"Російські окупанти зазнають втрат, деморалізовані й вишукують будь-яку можливість уникнути бойових дій: намагаються зімітувати легке поранення, самі себе калічать і вдаються до різних симуляцій. Фіксується збільшення фактів саботажу наказів офіцерів, особливо коли це стосується наступальних дій", — повідомив спікер Генштабу ЗСУ Олександр Штупун.

Сьогодні примусова мобілізація відбувається у так званих "ЛНР" та "ДНР", а також у тимчасово окупованому Криму.

"Зараз російська влада зіткнулася з істотним обсягом неохочих рекрутуватися в армію, і відповідно, з більшою ймовірністю бути вбитими на війні. Тому влада вдається до гібридної мобілізації: фактично вона рекрутує з депресивних районів РФ людей, обіцяючи їм досить великі за їхніми мірками виплати. Крім того, відомо про рекрутування ув'язнених до лав так званої групи "Вагнер", — говорить Микола Полозов.

Раніше український журналіст Роман Цимбалюк повідомив, що близько 60 матросів зі складу Кольської флотилії Північного флоту Росії вже офіційно розірвали контракти, щоби не їхати на війну в Україну.

Читайте також: Дедалі більше російських військових відмовляються воювати проти України, їх відправляють у "табори відмовників"

Медіа-партнери
Прямий ефір