Украина наш дом

Музика — це наша зброя: гурт Kadnay — гості проєкту #Муз_Оборона

Kadnay — український інді-поп гурт, заснований 10 років тому Дмитром Каднаєм і Філом Коляденко. Гурт стрімко набув популярності, що доводять численність музичних премій.Kadnay — півфіналісти національного відбору на Євробачення 2017 року і фіналісти відбору 2018-го.

У проєкті #Муз_Оборона Дмитро Каднай та Філ Коляденко розповіли, як змінилося життя їхнього гурту в період повномасштабної війни.

Виступи на найбільших майданчиках країни, незліченна кількість фанатів, мільйонні перегляди на YouTube. Та 24 лютого змінилося все.

"Ми зовсім інші зараз. До війни у нас було яскраве життя, наповнене світлом і емоціями, планами на майбутнє. Ще на початку лютого ми збиралися та планували, що ми напишемо класний величезний альбом. Ще 23 лютого була репетиція і ми збиралися поїхати до Львова. І це все обірвалося в одну мить", — говорить Дмитро Каднай.

Дмитро Каднай. Фото: kanaldom.tv

24 лютого о 5 годині хлопців розбудили рідні — війна почалася.

"І я просто бачу цю картину, як з ЖК, де я мешкав, там чотири чи п'ять будинків, просто вилітають люди, просто запаковують все — речі, дітей, себе у ці машини і їдуть. Пам'ятаю, що у мене був такий ступор. Ми були в Києві, ми поїхали за Київ. Потім поверталися", — згадує Дмитро.

Виконавці наголошують, що кожен день війни — це досі шок. Повернутися до творчості було дуже важко, бо знайти натхнення для написання пісні було складно.

"Музика створюється, коли все, що в тобі наболіло, має вирватися. І першим дзвіночком стала трагедія вбивства мого знайомого [актора та ведучого телеканалу "Дом"] Паши Лі в Ірпіні. Потім мені подзвонив наш близький друг сім'ї Юра, він воює наразі, каже: "Дуже хочеться підтримати хлопців, чи можеш ти зробити щось там творче, щось цікаве, щоб я їм показав, і вони послухали". Я сів і дуже швидко написав "Вірою. Правдою". Відправив, і отримав дуже приємний фідбек. Хтось плакав, хтось радів. Тобто я зміг подарувати якусь емоцію людям, яким складніше за мене в сто разів", — розповідає Філ Коляденко.

Філ Коляденко. Фото: kanaldom.tv

"Вірою. Правдою" для хлопців стала першим дзвіночком, що гурт може не просто допомогати ЗСУ грошима, а й допомогати творчістю.

"Дуже раді тому, що маємо змогу саме через музику допомагати людям. В наших умовах зараз музика — це наша зброя. Українці, не падаємо духом, віримо один в одного, віримо в Україну, віримо в нашу Перемогу. Так виходить, що треба боротися за свою незалежність, і такою ціною, на жаль", — говорить Дмитро Каднай.

"Повинні перемогти, тому що ми — незалежний, сильний, з неймовірною культурною спадщиною український народ. Перемога для нас наразі — це наше життя", — додає Філ Коляденко.

Дмитро Каднай та Філ Коляденко. Фото: kanaldom.tv

Читайте також:

Прямий ефір