Чи можна вивезти собаку та кота до ОРДО через Росію — пояснення юриста

Михаил Харин. Фото: kanaldom.tv

Наразі немає складнощів із перевезення домашніх тварин, котів та собак, з України за кордон, зокрема в Росію. У тварини повинен бути міжнародний ветеринарний паспорт, щеплення та огляд лікаря. Про це у програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповів юрист, голова Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги міста Києва Михайло Харін.

За його словами, найбільша складність для транспортування тварин може виникнути з пошуком перевізника. Тому що не всі маршрутні таксі або просто таксі погоджуються везти тварин.

За законодавством для перевезення тварин необхідні:

  • міжнародний ветеринарний паспорт з усіма щепленнями за віком тварини;
  • огляд ветеринарного лікаря, який буде не пізніше п'яти днів з дня перетину кордону;
  • фотографія однорічної тварини або старшої. Якщо тварині менш як рік, то фотографія саме у ветеринарному паспорті не обов'язкова.

Юрист зазначає, що у тих, хто регулярно робить щеплення тварині, особливих складнощів виникнути не повинно.

"Зі своєї практики знаю, зі свого собаки, що в міжнародний ветеринарний паспорт клеїться наклейка з тієї вакцини, якою роблять щеплення, а вона вже визначена всіма міжнародними документами. І проставляють печатку та підпис лікаря, який зробив щеплення", — розповів Харін.

Він акцентував, що жодних перекладів на інші мови робити не потрібно. Щодо цього нічого не йдеться в законодавстві.

"Що стосується перетину кордону з "ДНР", також через РФ, то навіть нема потреби чипувати тварину або отримувати сертифікат на те, що це є рідкісна тварина або представляє племінну цінність", — пояснив Харін.

Також потрібно подбати, щоб була можливість перевезти або перенести тварину. Це може бути спеціальна сумка для перенесення, якщо це невелика тварина. Якщо це вже собака більша, то повинен бути міцний повідок, намордник та нашийник.

"Ось і все — особливих складнощів у цьому зовсім немає. З огляду на норми, які діють на кордоні, іноді навіть не можна прикордоннику посміхатися, коли перетинаєш кордон, не відомо, як вони можуть сприйняти це. То може, якщо собака почне себе агресивно вести, то це можуть сказати, що ні, не можна, і нібито затримати вас на кордоні. Але законодавчо врегульовані саме ті документи, які я назвав", — резюмував Михайло Харін.

Читайте також: З якими проблемами можна зіткнутися на КПВВ Донбасу — звіт правозахисників

Зазначимо, що закон України №1583 не дозволяє перетинати український кордон у тимчасово закритих пунктах пропуску і не звільняє від відповідальності усіх осіб, які порушили порядок в’їзду на тимчасово окуповані території (ТОТ) України або виїзду з неї. За це порушення стаття 204-2 КУпАП передбачає накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-5100 грн). Але на українському кордоні можуть не застосовуватися штрафи до жителів окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), які порушили порядок в’їзду/виїзду з (на) ТОТ України з гуманітарних причин.

Медіа-партнери
Прямий ефір