Чи можна отримувати аліменти на дитину в шлюбі без розлучення, пояснив юрист (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: presspoint.in.ua

Незалежно від того, перебувають батьки дитини в шлюбі чи ні, їхній обов'язок — забезпечувати його. Зокрема, і матеріально. Про це в програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповів юрист, керівник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги міста Києва Михайло Харін.

За його словами, немає різниці — пара перебуває в шлюбі або ні, в будь-якому випадку кожен з батьків повинен відповідно займатися розвитком дітей і вихованням.

"Якщо батьки перебувають у шлюбі і мати знає, що батько не дарує іграшки, не дає гроші на навчання, на їжу, на що завгодно, вона має право подати на нього до суду на аліменти. Навіть якщо вони перебувають в шлюбі. За тією ж процедурою, яка передбачена, якщо вони не в шлюбі", — повідомив юрист.

Так, спочатку подається позовна заява до суду. Далі суд проводить розгляд по ньому і визначає:

  • або це процентне співвідношення, яке має виплатити один з батьків;
  • або ж це чітко визначена сума, яка буде виплачуватися щомісяця.

"Такі випадки бувають, і суд йде на це в тих випадках, якщо у одного з батьків, на якого подали на аліменти, є прихований дохід і він не показаний в офіційних документах, в тій же довідці про доходи. Яка видана підприємством, або ж незадекларовані кошти. В такому випадку визначення для суду виноситися з точною сумою, яка повинна відбуватися щомісяця для виховання дитини і ці гроші йдуть саме для дитини", — пояснює Михайло Харін.

Він підкреслив, що ці гроші призначаються виключно для дитини. Ними розпоряджається матір, але в інтересах дитини.

"У будь-якому випадку ви повинні виходити з того, яка є сума заробітної плати, або ви знаєте, які доходи є у вашого чоловіка. І це повинно бути не більше 25% від його доходу. Але також, якщо ви знаєте про якісь потреби вашої дитини, що або у неї є якісь хвороби, або інвалідність, тоді відповідна сума зростає і батько повинен оплачувати більше", — додає юрист.

Читайте також: Про підстави для збільшення суми аліментів розповів юрист (ВІДЕО)

Нагадаємо, якщо батько або мати дитини навмисно не бере участі у її вихованні та утриманні, одного з батьків можна позбавити батьківських прав. Що для цього потрібно і куди варто звертатися — читайте за посиланням.

Прямий ефір