Може призвести до ескалації, — Зеленський про ухвалення закону про перехідне правосуддя

Ілюстративне фото: 24tv.ua

Ухвалення Україною закону "Про основи державної політики перехідного періоду", який пропонує врегулювання принципів держуправління та правосуддя на окупованих територіях під час їх реінтеграції, не знайде підтримки у міжнародних партнерів. А Росія у зв'язку з цим може загострити ситуацію на Донбасі. Про це сьогодні, 26 листопада, сказав президент України Володимир Зеленський під час пресмарафону у Києві, відповідаючи на запитання кореспондента телеканалу "Дом".

"Це в риториці всіх лідерів Європи, і не тільки, які спілкуються з президентом РФ. Вони вважають, що якщо ми голосуватимемо за закон про перехідне правосуддя — він суперечить повністю "Мінську". Це означає, що Україна в односторонньому порядку виходить із Мінського процесу. Тоді ні в кого зі сторін Нормандії немає зобов'язань, "Мінська" більше не існує через рішення української сторони. Звучить саме так", — сказав Зеленський.

Це важливий аргумент і дуже серйозний ризик. Президент наголосив, що не вважає, що Україна має зараз просувати ухвалення закону про перехідний період для Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

"Тут не питання в тому, що Росія проти цього. Ми незалежна країна. Але ми вважаємо, що це… може привести до ескалації. Тому поки що на предмет перехідного правосуддя не дуже позитивно реагують і інші наші союзники, які повністю підтримують Україну і на нашій стороні у питаннях окупації Криму Росією та війни на Сході", — сказав Зеленський.

Він додав, що одна історія, коли нам важко у переговорах, а зовсім інша — коли ми у переговорах одні.

Читайте також: Змінити законопроєкт про перехідний період для Криму й ОРДЛО пропонує Венеційська комісія

Нагадаємо, 4 серпня Кабінет міністрів України ухвалив законопроєкт "Про основи державної політики перехідного періоду". Наступний крок — внесення законопроєкту на розгляд Верховної Ради. Про нюанси законопроєкту читайте тут.

Медіа-партнери
Прямий ефір