Украина наш дом

Чи може міграційна криза на білорусько-польському кордоні перерости у збройний конфлікт — думка експерта

Ілюстративний скріншот відео: kanaldom.tv

Міграційна криза на білорусько-польському кордоні була спрямована на те, щоб спровокувати польських прикордонників та військових. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів заступник директора телеканалу "Белсат" Олексій Дикавицький.

"Коли ми бачимо, як юрби мігрантів штурмують не те що так званий зелений кордон, а легальний прикордонний перехід між Білоруссю та Польщею, і коли абсолютно очевидно, що ззаду в спину цих мігрантів штовхають білоруські так звані силовики, що їх не випускають із цієї зони. Але коли білоруські служби постійно світять у вічі лазерами польським прикордонникам і солдатам, коли допомагають мігрантам кидати колоди на цей колючий дріт, щоб легше було перейти, видають їм якісь димові шашки тощо — то тут уже можна очікувати всього", — сказав заступник директора телеканалу.

Проте міграційна криза від початку не була спрямована на розв'язання збройного конфлікту, вважає Дикавицький. Найімовірніше, метою була провокація.

"Але все одно мені здається, що це все було спрямоване на те, щоб насамперед спровокувати польських прикордонників і солдатів. Щоб, не дай боже, наприклад, пролунав якийсь постріл на кордоні. І тоді вже важко було передбачити, як може розвиватися ситуація. Але, як бачимо, цього не сталося. Незважаючи на дуже тяжку ситуацію. Адже вона важка не лише фізично, а й навіть психологічно — вони (польські прикордонники та військовослужбовці, — ред.) стоять на цьому кордоні стіною цілими днями та ночами. Але поляки таки витримали, і провокацій немає", — сказав експерт.

Однак ні Москві, ні Лукашенку сценарій повномасштабного воєнного конфлікту не вигідний.

"Але думаю, що такий дикий розвиток ситуації не на руку не лише Лукашенку, а й його найголовнішому союзнику в Кремлі", — підсумував Дикавицький.

Повна версія інтерв’ю: З країни зробив концтабір: міграційну кризу та ситуацію в Білорусі обговорюємо із заступником директора телеканалу "Белсат"

Нагадаємо, Польща готова сплатити за повернення нелегальних мігрантів, які застрягли на польсько-білоруському кордоні. Але, за словами прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, білоруські силовики перешкоджають поверненню мігрантів, які перебувають на кордоні, до своїх країн. Крім того, глава польського уряду назвав міграційну кризу найбільшою спробою дестабілізувати Європу за 30 років і погрожував Мінську подальшим закриттям кордону. А Литва повідомила про нову тактику білоруських прикордонників щодо проштовхування мігрантів через кордон. Білоруські силовики направляли до Литви невеликі групи мігрантів — по 3-5 осіб, що ускладнювало їхній пошук та затримання.

Читайте також: Білоруські прикордонники взялися за каміння — Польща наводить нові факти управління кризою з Мінська (ВІДЕО)

Прямий ефір