Украина наш дом

"Може запустити історичний маховик незворотної дії": нардеп про наслідки визнання Росії країною — спонсором тероризму

Олег Дунда. Скриншот відео: kanaldom.tv

Присвоєння Росії статусу країни — спонсора тероризму вплине не лише на саму РФ, а й піде на користь усьому світу, не лише Україні. Таку думку сьогодні, 10 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA висловив народний депутат України (фракція "Слуга народу") Олег Дунда.

За його словами, загроза вибуху на захопленій російськими окупантами Запорізькій АЕС може бути аргументом для надання такого статусу.

"Щоб розуміти рівень погроз та шантажу, потрібно зробити маленьке відсилання. Запорізька АЕС є найбільшою атомною електростанцією Європи. Тобто Чорнобиль нервово курить осторонь. Я думаю, що ми й цей самий аргумент наше МЗС і Офіс президента використовуватимуть, зокрема для того, щоб підтримати позицію республіканців-демократів у розмові з Білим домом у тому, що Російській Федерації має бути надано статус держави, яка фінансує тероризм, щоб вони стали на той самий шлях, у ту саму лінійку, як Північна Корея, Іран, Судан, Сирія", — сказав Дунда.

Нардеп вважає, що це буде великим кроком уперед, бо зробить РФ вигнанцем.

"Це обріже їй зв'язок із зовнішнім світом. Це обріже їй фінансування, що, безумовно, позначиться на її можливостях здійснювати збройні дії на території України. Це вплине на можливість фінансувати свої регіони та відносини зі своїми регіонами, що спонукатиме на якнайшвидший розвал Російської імперії на окремі національні держави, що є на користь усьому світу, не лише України. Але й також внутрішнім частинам Російської імперії, як-от: Бурятія, Калмикія, Дагестан, Ічкерія, які мають право на незалежність. Це може запустити за собою такий історичний маховик незворотної дії", — пояснив Олег Дунда.

Читайте також: Запорізька АЕС — це лише початок, РФ стала на шлях ядерного тероризму та шантажу, — Дунда

Нагадаємо, 28 липня Сенат США ухвалив резолюцію, якою закликав Державний департамент США визнати Росію державою — спонсором тероризму.

Держави — спонсори тероризму — список країн, які, згідно з офіційною позицією Держдепу США, надають підтримку актам міжнародного тероризму.

Відповідно до законодавства Сполучених Штатів, держави — спонсори тероризму підпадають під такі санкції:

  • обмеження іноземної допомоги від США;
  • заборона на експорт та продаж оборонної продукції;
  • контроль над експортом товарів подвійного використання;
  • різні фінансові та інші обмеження.

Нині державами — спонсорами тероризму є Куба, КНДР, Іран та Сирія. Виводять країни зі списку лише в окремих випадках — після зміни політичного режиму (Ірак 2004 року) або основ зовнішньої політики (Лівія 2006 і Судан 2020).

Прямий ефір