Можуть запускати боєприпаси поза зоною дії ППО: які безпілотники потрібні Україні на фронті, пояснив експерт

Дрони для ЗСУ. Фото: Telegram/ Михайло Федоров

У зміцненні Збройних сил України дронами є два напрямки. Перше — це масове забезпечення бійців переднього краю мультикоптерами та мікродронами, друге — дрони великого та середнього розміру. Таку думку висловив сьогодні, 15 серпня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA незалежний військовий оглядач Олександр Алесін.

За його словами, маленькі дрони можуть носитися в рюкзаках кожного бійця та використовуватись на передовій.

"Вони дуже швидко виходять з ладу. Тому що бойові дії ведуться дуже інтенсивно. Тому тут головне — постійне поповнення їхньої кількості та оснащення сучаснішими зразками, які мають більшу тривалість польоту, стійкість до протидії радіоелектронній боротьбі", — зазначив гість студії.

Другий напрямок — це великі та середні безпілотники, які можуть перебувати пів доби, добу в повітрі. Вони можуть застосовувати високоточну зброю з лазерним наведенням, з телевізійним наведенням і так далі.

"Ці дрони можуть запускати свої боєприпаси поза зоною дії засобів ППО. Тобто їхня дальність стрільби може досягати десятків, а може навіть сотень кілометрів. Ось ці теж, як мені здається, дрони відіграватимуть одну з вирішальних ролей у майбутніх бойових діях і, звичайно, кожна зі сторін прагнутиме наростити кількість таких безпілотників", — вважає Алесін.

Ще дуже важливим напрямком, за словами експерта, є збільшення кількості кваліфікованих операторів, які могли б за всіх умов користуватися безпілотними літальними апаратами.

Алесін зазначив, що Україна має ще одну важливу перевагу.

"У зв'язці з дронами працює супутникове угруповання розвідки США та низки інших країн. Для того, щоб точно направити дрон, необхідні саме дані оптичної супутникової розвідки. Дрон не має такого великого поля зору, як супутник. Супутник охоплює значний шматок театру воєнних дій, дозволяє обчислити, ідентифікувати важливі цілі, визначити їхні координати і вже на це точне місце конкретно направити ударний дрон або камікадзе-дрон", — пояснив експерт.

Читайте також: "Армія дронів": в Україні готують фахівців з аеророзвідки (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір