Мобілізація жінок і людей похилого віку: Путіну не вистачає солдатів для війни в Україні (ВІДЕО)

Знищена російська техніка. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

За даними Генерального штабу України, загальні втрати Росії у повномасштабній війні з Україною, що розв'язана нею, за весь час становили понад 32000 осіб. За даними інсайдерських джерел, у генеральному штабі Російської Федерації президенту Володимиру Путіну повідомляють про ще більші втрати — понад 40 тисяч, заявив військовий експерт Олег Жданов, пише "Дом" .

За словами військового експерта, через великі втрати Росія не може формувати нові батальйонно-тактичні групи.

"Той особовий склад, який прибуває з Російської Федерації, хто погодився підписати контракт з мінімальними термінами навчання, аж до того, що там менше тижня, їх переодягають, озброюють, ставлять до ладу, і фактично відправляють на фронт. Так от цієї кількості людей і техніки вистачає на поповнення втрат. Причому у неповному обсязі", — каже Жданов.

У перші дні повномасштабного вторгнення Росії до України, у її військах налічувалося понад 150 тисяч військовослужбовців. У тому числі були як досвідчені контрактники, так і 18-річні солдати термінової служби.

Щоб залучити до армії якнайбільше людей, наприкінці травня держдума Російської Федерації скасувала верхню вікову межу для бажаючих служити в армії за контрактом. Тепер у Росії перший контракт військову службу можна підписати до п'ятдесяти років. Раніше цей поріг був на десять років меншим.

Оголошення про набір на контрактну службу минулого тижня з'явилися на багатьох сайтах військкоматів та міських рад. Заманюють контрактників великими зарплатами — 200 тисяч рублів (близько 103 000 грн) пропонують відразу як премію. Далі за участь у бойових діях — обіцяють платити на місяць від 150 тисяч рублів (близько 77 000 грн). Також заманюють програмою накопичувально-іпотечної системи забезпечення житлом, придбання якого сплачує міністерство оборони.

"Коли вони потрапляють в Україну, і коли вони потрапляють у цю справжню м'ясорубку, з вогневими нальотами, артилерією, авіацією, зі штурмовими діями, з контактними боями, дуже багато хто ламається, і після першого ж бою кажуть, "ні-ні, я не туди потрапив. Ось мій рапорт, я хочу поїхати. Я розриваю контракт", — каже Жданов.

Тепер укладати контракти на військову службу військкомати пропонують навіть жінкам та іноземцям. Ними хочуть заповнити великі втрати російської армії, які вона зазнає останнім часом у боях на Донбасі.

Читайте також: Армія РФ завдала ракетного удару по академії у Харкові — відео з місця події

Медіа-партнери
Прямий ефір