Багатотисячні борги — за заміновану землю: фермерам Миколаївки нараховують податок (ВІДЕО)

Иллюстративное фото: freeradio.com.ua

У непростій ситуації опинилися жителі села Миколаївка Донецької області. Цей населений пункт розташований недалеко від лінії дотику — поля або заміновані, або там розташовані військові укріплення. Уже сім років люди не можуть користуватися своїми ділянками, але земельний податок їм нараховують, інформує "Дом".

Любов Черневська в селі Миколаївка виховала трьох синів, все життя вона заробляла завдяки своїй землі. Але з початком бойових дій на Донбасі — не користується своєю ділянкою.

"У 2014 році ми все сіяли для свого господарства підсобного, тому що у нас були свині, у нас була корова, у нас бичок був. Ми зернові сіяли — прибрали, встигли, а кукурудза, соняшник — залишилися в полі, адже це вже було небезпечно для життя, ми туди не могли проїхати", — розповіла "Дому" місцева мешканка.

Миколаївка, Новогнатівка, Богданівка — в цих селах Донецької області проживають близько 2 тис. людей. Населені пункти об'єднує Миколаївська сільська рада. У розпорядженні місцевих жителів — понад 7 тис. га сільськогосподарських земель. З них 4,5 тис. зараз не використовується фермерами.

Землевпорядник Миколаївської сільської ради Валентина Манько розповіла про те, що велика частина полів не обробляється.

"Це в основному пайовики, фермерські господарства, оренди є трохи", — уточнила Манько.

Попри це, селянам приходили повідомлення про необхідність сплати земельного податку. За прострочені платежі нараховувалася пеня. У багатьох — тисячні борги. Розв’язати земельне питання допомагає гуманітарна місія "Проліска". Юристи громадської організації пропонують внести зміни до Податкового кодексу України: позначити такі землі, як пільгові.

"Зрозумілий прозорий порядок, як діяти юридичній особі — фермеру і фізособі — пайовику, який міг би прийти до сільради або в орган влади, написати якийсь папір. І це прозоро, просто, швидко було б пройдено", — говорить головний експерт з питань адвокації гуманітарної місії "Проліска" Ігор Сосонський.

Така процедура звільнила б від сплати податку.

Військові, укріплення яких розташовані на сільськогосподарських полях, в податкову службу Донецької області надали документ, який підтверджує, що ці земельні ділянки закриті для місцевих жителів. І вже понад 200 селян звільнені від сплати податку.

Читайте також: 10 млрд дол. може отримати Україна після запуску ринку землі (ВІДЕО)

Нагадаємо, як здати в оренду земельний пай, пояснив юрист.

Прямий ефір