Украина наш дом

Міжнародний кримінальний трибунал для Путіна — для чого створюють і як працюватиме, пояснила депутатка (ВІДЕО)

Євгенія Кравчук. Скріншот відео: kanaldom.tv

Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала дві важливі резолюції для України. Перша визначає, чим можна допомогти нашій країні, друга — більш деталізована, про створення трибуналу, який може діяти на кшталт Нюрнберзького процесу та передбачає можливість виписувати ордери на арешт. Про це розповіла народна депутатка України (фракція "Слуга народу") Євгенія Кравчук в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA сьогодні, 29 квітня.

Кравчук наголосила, що вперше ПАРЄ дала міжнародну рекомендацію щодо створення трибуналу.

"Вперше міжнародна організація голосує та ухвалює, записує у свої офіційні документи звернення до країн-членів Ради Європи, щоб вони створили такий міжнародний трибунал. Ми розуміємо, що трибунал ООН не може створити, бо там сидить Росія. Ми всі бачили вчора (28 квітня, — ред.), як Росія і Путін ставиться взагалі до ООН: коли генеральний секретар ООН Гутерріш був у Києві, місто атакували ракетами, це такий сигнал досить чіткий. Ми розуміємо, що такий трибунал може діяти на кшталт Нюрнберзького. Він може займатися розслідуваннями, і навіть виписувати ордери на арешт. І ці ордери вищі, ніж законодавство країн, де перебувають ці злочинці", — пояснила депутат.

Щодо Міжнародного кримінального суду та суду ООН, там робота України триває паралельно, уточнила Кравчук.

"Ми одночасно працюємо в ICC, це Міжнародний кримінальний суд, який розташований у Гаазі, а також у суді ООН. Там також подано позови, там триває розслідування. Але, наприклад, ICC не може розслідувати дуже велику кількість кейсів. Там зараз активних кейсів близько 7-8. У нас просто будуть томи цих злочинів. Тому правильно створити окремий трибунал з окремим фінансуванням, з мандатом виписувати ордери на арешти, і зрозуміло, що тут важливе і національне законодавство, щоб країни співпрацювали", — розповіла депутатка.

Також Кравчук зазначила, що з'явилася перша зачіпка для продажу майна підсанкційних росіян та передачі виручених коштів Україні та українцям.

"З'явилася перша зачіпка для передачі грошей, або від продажу активів олігархів та інших фізичних, або юридичних осіб, які під санкціями. Насамперед у резолюції ПАРЄ йшлося про фізичних осіб для того, щоб ці гроші передали Україні та українцям. Європа заморозила зараз 30 млрд євро в грошах підсанкційних фізичних осіб. І ще близько 7 млрд — це яхти, літаки, будинки і так далі", — розповіла нардеп.

Читайте також: Резолюція ПАРЄ про агресію Росії: як її ухвалювали та яке сприяння отримає Україна (ВІДЕО)

Прямий ефір