Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту: 27 січня в історії

Зустрічаємо п'ятницю, 27 січня, разом із "Ранком Вдома"! Про визначні події, міжнародні та українські свята, дні народження відомих людей дізнавайтеся у нашій традиційній рубриці "День в історії".

27 січня 1756 рік у Зальцбурзі народився композитор Вольфганг Амадей Моцарт. У свої п'ять він почав компонувати, у шість написав першу композицію, а до 17 років на його рахунку було майже 50 творів. Хлопця вважали вундеркіндом. У Моцарта був ідеальний музичний слух і пам'ять. Він написав понад 600 композицій, які стали улюбленою музикою мільйонів людей.

Цього дня 1839 року народився український етнограф, фольклорист і поет Павло Чубинський. Саме він написав слова українського гімну "Ще не вмерла Україна". Тоді йому було 23 роки. Гімн він написав за пів години, а надихнула Чубинського патріотична пісня сербських студентів. Текст швидко поширився серед української молоді й дуже не сподобався представникам царської Росії. Тож Чубинського відправили до Архангельської губернії під нагляд поліції.

27 січня — Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Цього дня 1945 року радянські війська звільнили концтабір біля польського Освенциму. Жертвами нацистського терору під час Другої світової війни стали шість мільйонів людей. Найбільше — євреїв. Голокост — це всеспалення. Сьогодні в багатьох країнах світу заперечення Голокосту є кримінальним злочином, адже він став прикладом геноциду, свідомого вбивства великої групи певної національності, раси чи релігії. Вбивства громадян нашої країни російськими солдатами — це теж акт геноциду. На думку генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша, для запобігання геноциду потрібно активніше протистояти будь-якому його прояву.

Більше про цей день в історії дивіться у матеріалі програми "Ранок Вдома"!

Прямий ефір