Комікс проти мін: у школах на Донбасі проводять спеціальні уроки (ВІДЕО)

Урок в Северодонецке. Фото: unicef.org

Для школярів в Донецькій і Луганській областях проводять спеціальні уроки, на яких пояснюють, як поводитися, коли побачив вибухівку або підозрілий небезпечний предмет. Для більш доступного інформування для дітей випускають навчальні комікси, повідомляє "Дом".

Згідно з даними ЮНІСЕФ, з 2014 року на Донбасі загинули від мін і вибухонебезпечних предметів 42 дитини, близько 150 — отримали поранення. У більшості випадків трагедії відбуваються, коли діти приймають небезпечні предмети за іграшки.

"Останнім часом дуже багато приділяється уваги цій проблемі. Ще раз нагадати діткам ніколи не буде зайвим. Адже їхнє життя і здоров'я — найголовніше і для батьків, і для нас, учителів", — зазначає Олена Шукалова, заступник директора з виховної роботи в школі №2 (м. Щастя).

Щоб дітям на лінії зіткнення було легше сприймати складну інформацію про вибухонебезпечні предмети, для них підготували спеціальні книги у вигляді коміксів.

"Вони мають знати правила, адже всі ми знаємо, що 1 рік військового конфлікту — це 10 років розмінування території. Ми розробили навчальний посібник у вигляді коміксу для навчання дітей з 5 до 9 класу. У посібнику подається інформація практичного і теоретичного напрямку. За QR-кодом можна ознайомитися з відеоматеріалами", — розповіла Світлана Авраменко, керівник експертної групи з гуманітарного розмінування.

Курси проводять не тільки в школах, але і для співробітників підприємств, які діють на підконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей.

За 7 років на Донбасі сапери перевірили ділянки загальною площею понад 32 тис. га. Знайшли та знищили близько 220 тис. вибухонебезпечних предметів.

"Наша країна, на жаль, входить в топ-3 країн, які мають найбільшу загрозу по інцидентах, пов'язаних з мінами. На підконтрольних Україні територіях Донбасу близько 700 тис. га — заміновані, вони становлять загрозу життю та здоров'ю людей", — зазначив Сергій Чуткий, член правління громадської організації "Асоціація саперів України".

Раніше в ЮНІСЕФ повідомляли, що на Донбасі через бойові дії та наслідки пандемії СOVID-19 зростає кількість бідних дітей. Якщо раніше таких дітей було 36%, то зараз — понад 50%.

Читайте також: Понад 70 тис. вибухових предметів знешкодили на Донбасі

Прямий ефір