Украина наш дом

Мінімум правок та ключова роль РНБО — профільний комітет підтримав законопроєкт про олігархів (ВІДЕО)

Верховная Рада. Фото: kanaldom.tv

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №5599, відомий як "законопроєкт про олігархів". Проєкт закону можуть винести на голосування в зал вже наступного тижня. До другого читання з 1300 поправок, внесених народними депутатами, врахували тільки 1%, повідомляє "Дом".

Документ передбачає створення реєстру олігархів і визначає критерії, за якими їх можна туди вносити: вплив на політику, економіку і медіа.

"Там величезна купа саме юридичних помилок. Ми були, зокрема, ініціаторами звернення до пана Дмитра Разумкова (голова Верховної Ради, — ред.) відправити у Венеційську комісію. Влада зараз поспішає тому, що вони чудово знають, що фахівці Венеційської комісії, звичайно, скажуть, що те, що написано, це, м'яко кажучи, твір на вільну тему, який не відповідає ані Конституції, ані європейським практикам, ані відверто навіть духу права", — заявив народний депутат України, глава фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Деолігархізацію називав одним зі своїх пріоритетів президент Володимир Зеленський.

"Це перший закон. Ми ж казали одразу, що це пакет законів, який буде зменшувати вплив олігархів на нашу країну. Ви ж погоджуєтесь з цим, і це весь світ каже, що в Україні економічна, політична ситуація — це зрощення економіки та політики, не дає просуватися економічному зростанню України. Перший — закон про олігархів. Він декларативний. Просто треба сказати: ця людина — олігарх, а ця — не олігарх", — прокоментував народний депутат, глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

Читайте також: Як діятиме закон про олігархів, розповів Устенко

Нагадаємо, що Верховна Рада 1 липня в першому читанні ухвалила законопроєкт №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". За документ проголосували 275 народних депутатів.

Також повідомлялося, що апарат Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) створив систему моніторингу людей, які підпадуть під закон про олігархів після його ухвалення Верховною Радою. Система готова до застосування.

Читайте також: Підсумки 17 вересня: засідання РНБО, підготовлення жителів ОРДЛО до "виборів" і нагородження паралімпійців (ВІДЕО)

Прямий ефір