Щонайменше 50 млрд грн допоможе залучити до держбюджету "ресурсний" законопроєкт, — Гетманцев (ВІДЕО)

Данило Гетманцев. Фото: sluga-narodu.com

Так званий ресурсний законопроєкт №5600, мета якого — боротьба з тіньовим бізнесом та справедливі податки для великого бізнесу, допоможе залучити до держбюджету щонайменше 50 млрд грн. Про це журналістам у кулуарах парламенту сьогодні, 30 листопада, розповів голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, повідомляє "Дом".

"Щойно ми проголосуємо законопроєкт №5600, одразу будуть внесені зміни до бюджету, він буде скоригований і поданий до Кабінету міністрів", — зазначив нардеп.

Він також зауважив, що Кабмін готував проєкт держбюджету до першого читання згідно з травневим макропрогнозом Мінекономіки. Сьогодні цей прогноз скоригований, що дає можливість залучити додаткові надходження до бюджету держави.

"Кабінет міністрів верстав перше читання бюджету за травневим макропрогнозом Мінекономіки. Він був занижений на 2022 рік, тому що важко було передбачити, яким чином буде розвиватися економіка і яким буде номінальний ВВП наступного року. Сьогодні цей макропрогноз скоригований, що дає можливість отримати додаткові надходження до державного бюджету", — пояснив Гетманцев.

Депутат також зазначив, що не зовсім згоден із Міністерством фінансів, яке збільшило доходи лише на 50 млрд.

"Я вважаю, що там десь ще мільярдів 20 можна знайти", — уточнив він.

Нагадаємо, законопроєкт № 5600 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" називають "ресурсним" або "антиолігархічним", оскільки в ньому пропонують підвищити розмір ренти, зокрема на видобуток руди. В Україні видобутком залізної руди займаються близько десяти підприємств, майже всі належать олігархам, найбільшу частку в цьому бізнесі займає Рінат Ахметов — понад 50%.

Також у законопроєкті було прописано норми, які стосуються не лише олігархів, але й малого та середнього бізнесу, а також звичайних громадян. Зокрема, законопроєкт підвищує податки на продаж та купівлю нерухомості. Норми проєкту можуть вплинути на зростання вартості мобільного інтернету та зв'язку: він підвищує для операторів плату за користування радіочастотами на 5%.

Після ухвалення документа у першому читанні 1 липня було подано понад 11 тис. поправок.

Народні депутати дійшли консенсусу щодо "ресурсного" законопроєкту №5600 і планують проголосувати його цього тижня

Медіа-партнери
Прямий ефір