Мілітаризація дітей стала основою виховної роботи на окупованих територіях, — Українська Гельсінська спілка (ВІДЕО)

Фото: Facebook ZMINA. Центр прав человека

В ОРДЛО та Криму до мілітаризації дітей вдаються, починаючи уже з дитячих садочків. Про це заявила сьогодні, 26 лютого, координаторка освітнього напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини Валентина Потапова, інформує "Дом".

"Мілітаризація, юнармія, яка є і в Криму, і в так званих "ДНР" і "ЛНР",  стала основою виховної роботи на окупованих територіях. Майже упродовж всього року там "9 травня". Вже на дітей з дитячих садків там одягають форму і дають їм зброю, і не лише іграшкову", — зазначила Потапова під час презентації дослідження "Освітнє поле на тимчасово окупованих територіях України (2014-2019 рр.)".

Вона наголосила, що Українська Гельсінська спілка уже запропонувала органам влади рекомендації з цього питання. За її словами, перш за все потрібно розробити державну стратегію реінтеграції дітей та молоді з тимчасово окупованих територій.

Представниця Представництва президента України в АР Крим Олена Халімон зазначила, що мілітаризація дітей та молоді у Криму триває ще з 2014 року.

"Буквально нещодавно, 19 лютого, ми зафіксували черговий випадок цієї мілітаризації, який відбувся у Євпаторії. Офіційно, в урочистих обставинах, у так звану юнармію — це російська мілітаристська дитяча організація — приймали нових членів у школі", — розповіла вона.

До участі у таких мілітаристських заходів в Криму залучено близько 200 тис. дітей, що відповідає загальній кількості школярів на півострові, зазначила Халімон.

"Я хотіла б також зазначити, що у 2020 році на п’ять років вони прийняли нову програму вартістю 23 млн. дол. США для того, щоб розвивати цю юнармію. Тому можна собі уявити, що відбуватиметься з дітьми у найближчі роки, як на їхню свідомість будуть впливати", — сказала Олена Халімон.

За її словами, небезпека системи, яку будує Російська Федерація нині в Криму, полягає у тому, що до процесу мілітаризації залучені діти, починаючи з дитячих садочків.

"Раніше ми разом із правозахисниками уже працювали по цій тематиці. Ми провели дослідження і підготували список тих осіб, які в Криму здійснюють мілітаризацію освітнього простору та знищують національну ідентичність дітей — громадян України. Ми його уклали, по-перше, щоб привернути увагу до цієї проблеми, і по-друге, щоб попередити тих "виконавців", що ми бачимо і фіксуємо всі їхні дії, які є злочином. У цей список увійшли 12 осіб – від так званих кримських "міністрів освіти" до вчителів шкіл", — розповіла представниця Представництва президента України в АР Крим.

Читайте також: Спрощена система: число абітурієнтів із Криму та ОРДЛО в Україні зросло вдвічі (ВІДЕО)

Прямий ефір