Ми створені для життя, на відміну від тих, хто прийшов сіяти смерть, — Валерій Харчишин

Валерій Харчишин. Фото: kanaldom.tv

Фронтмен гурту "Друга ріка" Валерій Харчишин завітав до студії "Ранку Вдома" напередодні благодійного концерту в Києві 8 жовтня. Співак розповів, чи має натхнення для творчості і про плани на майбутнє, а також наживо виконав композицію "Чи ти почув for Mariupol". 

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— 8 жовтня о 18:00 відбудеться велика подія для гурту "Друга ріка" — благодійний концерт. Де він буде проходити?

— У Жовтневому палаці, як він раніше називався. Концерт був запланований в межах туру, який оголосили задовго до початку повномасштабного вторгнення Росії. На жаль, ми змушені були скасувати виступи. Зараз вирішили повернутися до життя та трансформувати концерт у благочинний. На всіх наших концертах, враховуючи виступи за кордоном, ми збирали кошти на ЗСУ.

— Влітку ви казали, що не мали натхнення і настрою, аби писати чи виступати. Що змінилося?

— Для того, щоб все змінилося, потрібно записати нову пісню — і все одразу стає на свої місця. Якщо пісня вдала, тебе підхопить вітер і понесе далі на концерти. Якщо пісня така-собі — шукатимеш далі. 

— Що ж це була за пісня, що так вас надихнула відновити творчу діяльність? 

— Вона не мала увійти в наш наступний альбом і виникла досить спонтанно. Я з нашим клавішником Шурою прослуховував демо-записи, які він зробив для гурту "Ехо". Коли він показав цю пісню, було таке враження, наче цей текст написав я. Ми майже ніколи не вдаємося до таких експериментів — не співаємо чуже. Бо для чого ми збралися разом тоді? Пісня називається "Чи ти почув for Mariupol" і присвячена захисникам Маріуполя. 24 серпня 2021 року ми зіграли в Маріуполі концерт до Дня незалежності, тож для нас це не просто місто. В той час я переживав деякі особисті події і після виступу мені було трохи зле. Коли коли ми зараз зрозуміли, що втрачаємо Маріуполь, і втрачаємо його разом з найкращими синами й доньками, вирішили зробити пісню для них і про них. Але вона мала бути не сумна, мала повертати нас до життя. Бо, попри все, що відбувається, ми маємо жити. Ми створені для життя, на відміну від тих, хто прийшов сіяти смерть. 

— Якщо люди не зможуть завтра потрапити до вас на концерт у Києві, чи будуть ще концерти? 

— На жаль, ми не можемо провести концерт в запланованих місцях, оскільки там немає бомбосховища. Тому зачекаємо нашу перемогу. Ми якось зібралися поїхати на один концерт в Берліні, купили квитки ще на початку 2020-го чи в кінці 2019 року. Як раз почалася пандемія COVID-19, тож ми нікуди не поїхали. Концерт цей відбудеться 31 жовтня. Не знаю, чи зможемо поїхати, але ж майже три роки чекали. Тому нашим слухачам треба теж набратися терпіння, бо ми обов'язково проведемо наші концерти. 

— Хто не зможе потрапити на концерт 8 жовтня, вмикайте о 15:30 телеканал "Дом" і побачите благодійний телемарафон "Для дітей заради майбутнього". Участь в ньому взяв і гурт "Друга ріка". З ким ви співали?

— З володарем гран-прі Чорноморських ігор. В нього цікавий сценічний псевдонім — Yaktak. Місцями він співає краще, ніж я. Ми виконали пісню "Чи ти почув for Mariupol".

— Наскільки важливі та актуальні зараз благодійні концерти не тільки в Україні, а й за її межами?

— Найбільше грошей донатять саме українці, навіть за кордоном. Жителі тих країн, де ми виступаємо, розуміють, що ми захищаємо свій дім і приїхали попросити про допомогу, аби врятувати країну. Але вони не відчувають це, немає емпатії, тому що це не їхній біль. Нам допомагають зброєю, але треба нагадувати і наполягати, щоб це відбувалося без затримок. Бо якщо ми себе не врятуємо, то ніхто не врятує.

Дивіться відверте інтерв'ю з Валерієм Харчишиним, а також слухайте чуттєву пісню в ефірі "Ранку Вдома"

Читайте також: "Я заново починаю вчитися жити": інтерв'ю зі співачкою Славою Камінською

Медіа-партнери
Прямий ефір