Украина наш дом

"Мені пропонували залишитися в Росії й отримувати великі гроші": Іво Бобул про свій життєвий вибір

Іво Бобул. Скріншот: kanaldom.tv

Легендарний український співак, народний артист України Іво Бобул став гостем нового випуску подкасту "Олега френди" на You-Tube-каналі телеканалу "Дом". В інтерв'ю Олегу Борисову співак розповів, як сьогоднішня молодь дала йому друге дихання у творчості, чому у роки становлення в шоубізнесі не скорився системі і не перейшов на російськомовні пісні та зізнався, які гонорари йому пропонували в Росії.

За останній рік Іво Бобул яскраво і впевнено повернувся на вершину вітчизняного шоубізнесу. Зараз артист є популярною персоною у TikTok. У нього активне гастрольне життя. Збільшилися й гонорари співака, чому він щиро радіє, адже добре пам'ятає ті важкі та несправедливі часи, коли українська українськомовна естрада була абсолютно знецінена російським ринком. 

"Нас кликали на концерти, де ми мали заробляти хороші гроші, але завжди з`являлися певні рамки — зі мною було так. Були рамки і фрази: "Не хочеш, то й не треба", — а хотілося ж бути там. А ось росіяни, звичайно, отримували значно вищі гонорари", – пригадує Іво Бобул. 

Незважаючи, на те, що артист часто чув, що українська — то не формат, він не підкорявся системі, продовжував писати й виконувати українськомовні пісні та залишався вірним своїй країні. 

"Раніше, до війни, українські артисти їздили туди, адже там були великі гроші. Там інші ціни, по-іншому цінують хороших артистів. Більшість тих співаків знайшли свій вимір у Росії, а коли почалися всі ці події, не всі змогли відірватися і повернутися назад. Це ж треба порвати з усіма і піти туди, де війна, де не буде великого заробітку. Всі вони мають свої мізки і обирають те, що їм ближче. Ми в цьому не можемо їм допомогти", — каже артист.

Сам Іво Бобул зізнається, що у свій час йому теж пропонували великі гроші та "хороше" життя в Росії, але він обрав інше.

"Я завжди казав: "Я буду тут, я люблю Україну". І це не порожні слова. Я міг поїхати і в Штати, і туди (в Росію, — ред.). Але втратити і не знайти, я не маю права… це для мене дуже важко. Мені пропонували поїхати в Росію, обіцяли 10-15 тисяч доларів за концерт. Це інші ціни, тут таких не було", — згадує Іво Бобул.

Наразі виконавець не спілкується з тими, хто залишився в Росії, і "поки вони не прокинуться та не зрозуміють, що накоїли", таке спілкування неможливе. Також Іво Бобул зауважив, що "нормальні артисти" вже давно виїхали з Росії. 

"До війни ми всі їздили туди, я теж. Запрошували — їздив. Але, коли почалася війна, я зрозумів — це мій дім. Зараз я не розмовляю з людьми, які продовжують жити там. І я бачу, що нормальні артисти, вони відчувають, що не так, і вони виїхали звідти, ті ж Ротару чи Пугачова. Софія Михайлівна Ротару — вона ж відома в багатьох країнах, вона є співачка світу, і вона тут, в Україні", — поділився Іво Бобул.

Також артист пригадав, як йому свого часу допоміг співак Олександр Сєров, поділився думками про те, якою має бути сьогодні українська пісня і в чому її сила та допомога пораненій війною країні.

Читайте також: "Велика перемога складається з маленьких перемог": про волонтерство та плани розповів музикант Віктор Бронюк

Прямий ефір