Украина наш дом

"Мені дуже пощастило, янголи-охоронці справились": Ярослав Пілунський стане гостем програми "Точка опори"

Ярослав Пілунський. Фото: kanaldom.tv

У середу, 23 листопада, гостем програми "Точка опори" на каналі "Дом" стане український кінооператор, боєць ЗСУ Ярослав Пілунський. В інтерв'ю Світлані Леонтьєвій митець розповість про кінематографістів на фронті, полон у Криму в 2014 році, 24 лютого в Римі й поранення під Лисичанськом.

Ярослав Пілунський — кінооператор, режисер, лауреат Шевченківської премії за цикл історико-документальних фільмів про Майдан 2014-го року, кліпмейкер, знімав відео для Тіни Кароль, Христини Соловій, гуртів KAZKA, ТНМК, THE HARDKISS. Народився у Сімферополі, тому доля Криму для нього надважлива. У 2014 році Ярослав Пілунський вирушив на рідну землю, щоб фільмувати анексію півострова, і потрапив у полон. У 2022-му пішов добровольцем на фронт. У липні під час виконання бойового завдання Ярослава було поранено.

"Мені дуже пощастило, янголи-охоронці справились… Так, ми трохи безпекою знехтували, але треба ризикувати і своє робити. Там, під Лисичанськом, було два дні, коли нас рятували янголи. Було кілька прильотів, останній — дуже сильний танковий снаряд на максимальне ураження. Нас врятували. Дуже цікаво було для мене, як для кінематографіста, близька драматургія. Автомобіль, яким нас, поранених, вивозили, зламався. Ми могли залишитись на дорозі. Та він завівся, довіз нас до бази і потім вже не заводився", — пригадує Ярослав Пілунський.

На передовій митець не перестає знімати, творити, думати про майбутні фільми. Вже знає, про що зніматиме після перемоги. Ярослав Пілунський переконаний, для того, щоб була довіра до його документалістики, він має пропустити всі події через себе.

У розмові зі Світланою Леонтьєвою гість "Точка опори" також розповість, чим важливий освітній проєкт для дітей з прифронтових районів "Жовтий автобус", якою є сила українців, як після окупації півострова став полоненим на рідній землі і що найперше він зробить після звільнення Криму.

Дивіться програму "Точка опори" зі Світланою Леонтьєвою щосереди о 21:00 на сайті каналу "Дом", а також на YouTube-майданчику каналу.

Прямий ефір