Украина наш дом

"Маємо діяти жорстко, щоб досягти результату": про наступний етап евакуації жителів Донеччини розповів Кириленко

Евакуація жителів Донеччини. Фото: dn.dsns.gov.ua

У Донецькій області триває евакуація населення. На наступному етапі з регіону передусім мають виїхати діти з їхніми батьками чи опікунами. Про це сьогодні, 27 липня, повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко, інформує "Дом".

За його словами, про це говорили на нараді під головуванням віцепрем'єр-міністерки — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук.

Кириленко нагадав, що евакуація триває від найпершого дня повномасштабного російського вторгнення. За його даними, станом на зараз абсолютна більшість жителів вже покинула Донеччину.

"Однак на нас чекає опалювальний сезон без газу, а це означає нові виклики — в області має залишитися якнайменше людей. Розуміємо, що евакуація — це стрес і вихід із зони комфорту, а отже неодмінно зростатиме невдоволення. Передбачаємо, що ці настрої може використовувати ворог, однак готові до непопулярних дій, щоб врятувати життя та здоров'я наших співгромадян", — заявив начальник Донецької ОВА.

Він запевнив, що переселенців з Донеччини організовано готові приймати в усіх областях України. Найбільше можливостей для цього мають Кіровоградська, Житомирська, Рівненська, Волинська та Тернопільська.

Всі, хто покине Донецьку область, отримуватимуть переселенські виплати.

Також Кириленко поінформував, що людей супроводжуватимуть на всіх етапах евакуації: від посадки в автобус до розселення на новому місці.

"Діятимемо виключно в межах законодавства. Паралельно продовжимо працювати над нормативним оформленням процесу. Маємо діяти жорстко, щоб досягти результату", — резюмував він.

Читайте також: Донеччина під вогнем російської армії: за добу зруйновано 23 житлові будинки (ФОТО)

Нагадаємо, раніше Кириленко заявляв, що Донецька область готується до проходження осінньо-зимового періоду в умовах відсутності в регіоні газу. Гранично допустима кількість жителів, яка може залишатися в цей період, становить близько 235 тисяч осіб.

Прямий ефір