Масштабний план заходів — як Україну зроблять безбар'єрною для кожного (ВІДЕО)

Денис Шмыгаль и Елена Зеленская. Фото: president.gov.ua

Масштабний план заходів на цей та наступний роки обговорили 12 липня на другій "Нараді з безбар'єрності" за участі першої леді Олени Зеленської та прем'єрміністра України Дениса Шмигаля. План включає 250 ініціатив. Презентувала перша леді й довідник із безбар'єрності, інформує "Дом".

"Ухвалення стратегії та розробленого до неї Національного плану покроково — це дійсно надмасштабний всеукраїнський проєкт в області безбар'єрності, який існував або існує на сьогодні. Тому що попередні кроки, ми бачимо, не призвели до приголомшливих результатів", — розповіла телеканалу "Дом" голова громадської організації людей з інвалідністю Fight for right Юлія Сачук.

У Юлії — слабкий зір. Вона не з чуток знає про проблеми, з якими стикаються в Україні люди з інвалідністю. З однодумцями вона організувала громадську організацію, яка намагається їх вирішити. А перелік — немаленький: відсутність пандусів, неможливість отримати якісну освіту, нестача спеціалізованих сервісів... Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору в Україні покликана розширити можливості людей із інвалідністю. А ось розібратися в питанні допоможе "Довідник безбар'єрності".

"Це збірник, в якому доступною мовою на зрозумілих прикладах ми розповімо про толерантне спілкування. Як правильно звертатися до людей, як писати про людей — це, насамперед, стосується журналістів. Як проявляти повагу, а не ображати. Це може стати допоміжним інструментом для держслужбовців, представників сервісів, бізнесу, для журналістів — для всіх", — повідомила Олена Зеленська.

Не шкодувати, а поважати людей із інвалідністю — для цього їм необхідно створити комфортні умови для життя. Допоможе в цьому план заходів до 2022 року.

"В план увійшли понад 250 проєктів, кожен із них — це конкретний крок, який наближає до подолання шести найбільших бар'єрів у суспільстві: фізичних, економічних, освітніх, цифрових, інформаційних та цивільних. Ці 250 проєктів — ті реальні зміни, на які роками чекали мільйони українців. І в кожній територіальній громаді від Ужгорода до Луганської області, від Чернігова до Одеси є люди, які чекають і потребують цих змін", — розповів Денис Шмигаль.

Міністри представили сім проєктів з впровадження цього плану. Ключові: доступ до інтернету в українських селах, інформаційна кампанія та безбар'єрна інфраструктура.

"Ми пропонуємо наступне: по-перше, вдосконалити державні будівельні норми, які стосуються саме інклюзивності будівель, споруд, навчальних закладів, дошкільної освіти тощо. На це вже передбачено фінансування близько 2,5 млн грн. По-друге, ввести нові стандарти доступності об'єктів фізичного оточення", — зазначив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

Серед проєктів — і "шкільна освіта для всіх".

"Насамперед — це розширення інклюзивних ресурсних центрів, збільшення різноманітності інструментів роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, підвищення рівня підготовки педагогів, створення моделі підтримки учнів при інклюзивному навчанні", — перелічив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

Затверджений план заходів стане дорожньою картою для всіх відомств. У його розробці взяли участь 15 міністерств, 47 громадських організацій та експерти. Головне завдання національної стратегії — зробити Україну доступною та комфортною для всіх.

Читайте також: Підсумки 12 липня: зустріч Зеленського і Меркель, безбар'єрна Україна та реформа держуправління (ВІДЕО)

Нагадаємо, понад 250 заходів для підвищення безбар'єрності анонсували в Україні.

Прямий ефір