Украина наш дом

Мародерство, пропаганда та підготовка до псевдореферендуму — що відбувається на окупованих територіях півдня України (ВІДЕО)

У Херсоні. Фото: Facebook/ОК "Південь"

Тотальна пропаганда, мародерство та переслідування за інакодумство. А ще — беззаконня та зростання цін практично на всі товари. За таких умов живуть українці на тимчасово окупованих Росією українських територіях. На порядку денному російських окупантів — організація псевдореферендуму, інформує "Дом".

Форум "Ми разом із Росією" у тимчасово захопленому Мелітополі провела окупаційна влада. Мета — оголосити про старт підготовки псевдорефредуму про приєднання до країни-агресора.

Усі учасники цього заходу — не більше ніж звезена масовка, вважає міський голова Мелітополя Іван Федоров. Більшість жителів міста чекає на українських захисників та деокупацію регіону. Тому російським пропагандистам заради картинки довелося звозити підготовлену публіку.

"Окупанти зрозуміли, що їхні плани на проведення псевдореферендуму на межі краху — навіть під дулами автоматів росіян підтримують не більше ніж 10% мелітопольців. Щоби хоч якось вислужитися перед кремлівським "старшим братом", колаборанти вирішили зняти чергову пропагандистську картинку. Привезли до Мелітополя масовку з інших тимчасово окупованих територій Запорізької області — 700 осіб. Навіть стільки вони не можуть набрати серед місцевого населення", — сказав мер Мелітополя Федоров.

Навіть якщо псевдореферендум окупаційна влада і проведе, він не матиме жодних правових наслідків, наголошують експерти.

"Який референдум? За яким законом? У Росії є закон про референдум? Ні! Там що, референдуми проводяться? Ні! А в Україні можливий лише всенародний референдум, на території всієї держави — від Львова до Луганська. Хто там може підписати якийсь документ? Це піар-кампанія з боку російських спецслужб та окупаційних підрозділів, тих, хто займається цими інформаційними спецопераціями", — переконаний голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

Тим часом представника російської окупаційної влади у Новій Каховці Віталія Єфименка російська поліція затримала за підозрою в бандитизмі — у нього нібито вилучено зброю та десятки мільйонів рублів.

Раніше ще один ставленик Кремля у Новій Каховці, Віталій Гура, загинув. А так званого "главу" окупаційної адміністрації Херсонської області Володимира Сальдо з тяжким отруєнням поклали до лікарні. Все це — справа рук російських спецслужб, вважає депутат Херсонської облради Сергій Хлань.

"Тих, хто там досі чинить опір, намагаються незаконно заарештовувати, або насаджують своїх зрадників за призначенням вертикалі. Таким чином вони готуються до посилення адміністративної вертикалі зі зрадників, щоб їм можна було готуватися і до "референдуму", про який вони дуже багато говорять, і проводити свої інші дії. Я так розумію, що ФСБ-шники вже увійшли в роль", — сказав депутат Херсонської облради Сергій Хлань.

Тим часом український опір діє ефективно. Партизани ліквідують російських окупантів, а підпільники розповсюджують листівки, в яких закликають земляків ігнорувати незаконну паспортизацію та розклеюють українську символіку на вулицях тимчасово окупованих росіянами міст і селищ.

Читайте також: Окупанти прикриваються цивільними, переправляючи техніку в районі Херсона та через дамбу ГЕС, — Хлань

Прямий ефір