Украина наш дом

Майже 16 млн українців потребують їжі, води та медичної допомоги — дані ООН

Оснат Лубрані. Фото: mediacenter.org.ua

За приблизними підрахунками Організації Об'єднаних Націй (ООН), майже 16 млн українців потребують їжі, води та медичної допомоги. ООН разом з іншими міжнародними організаціями буде переглядати цю цифру. Про це сьогодні, 30 червня, заявила гуманітарна координаторка організації в Україні Оснат Лубрані, інформує "Дом".

За її словами, понад 6 млн українців є внутрішньо переміщеними особами.

"Близько 5 млн вдалося повернутися, але багато хто знає, що вони можуть бути змушені знову тікати. Понад 5,3 млн стали біженцями в інших країнах, я впевнена, що більшість із них навіть не уявляли, що зіткнуться з такою ситуацією", — сказала Оснат Лубрані.

Представниця ООН зазначила, що лише за попередніми підрахунками в Україні загинуло майже 5 тис. мирних жителів і понад 5 тис. — поранені.

"Для матері 4-місячної дитини, з якою я познайомилася під час евакуації з Маріуполя та "Азовсталі", — це не новина. Жінка розповідала мені, як вона місяцями виживала, не бачачи сонячного світла, як вона намагалася прогодуватися, як вона та інші не мали достатньо чистої питної води. Це не нове для жителів Донеччини, які протягом останнього місяця, особливо день за днем, бачили, як їхнє місто бомбардували, їхні школи та лікарні руйнували, і вони змушені годинами переховуватися. Вони знають, що таке жити без водопроводу. Для херсонців це не нове, в основному для тих, хто відчайдушно хоче виїхати з міста, знайти безпечне місце в іншому місці, але їм неодноразово заважали це зробити. Багато хто навіть втратив життя, ризикуючи вирушити на захід України. Для людей майже всієї Луганської області, не лише Сєвєродонецька та Лисичанська, де всі ми бачили картини руйнувань, спричинених війною", — наголосила Лубрані.

Представниця ООН додала, що Організація Об'єднаних Націй докладає всіх зусиль, щоб допомогти постраждалим. Разом з тим в ООН наголошують, що представникам організації необхідно отримати доступ до полонених та постраждалих на територіях, які тимчасово окупувала Росія.

Читайте також: Понад 4,6 тис. українців загинули і майже 5,8 тис. отримали поранення — дані ООН щодо жертв серед цивільного населення

Прямий ефір