M270 MLRS або HIMARS: що ефективніше на полі бою, пояснив військовий оглядач (ВІДЕО)

Система MLRS M270 Фото: warriors.fandom.com

В Україну прибули перші системи залпового вогню MLRS M270, про що напередодні повідомив міністр оборони Олексій Резніков. Вони складуть гарну "компанію" для систем HIMARS, які успішно застосовують українські військові. Між ними є певні відмінності. Так, M270 MLRS містять два пакети ракет — удвічі більше, ніж у HIMARS. Про це сьогодні, 16 липня, сказав військовий оглядач Денис Попович в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

За словами Попоповича, є дві головні відмінності між системами.

"MLRS M270 — теж реактивна система залпового вогню. Це свого роду прабатько "Хаймарса". Тобто спочатку був MLRS на гусеничному ходу, а потім з'явився "Хаймарс". Американці його створили. Головних відмінностей дві: два пакети по шість направляючих це у MLRS, і один пакет із шістьма ракетами — у "Хаймарс". Тобто MLRS, одна машина, може запустити 12 ракет, а "Хаймарс" — 6. Це перша відмінність. І друга — велика мобільність системи "Хаймарс", тому що вона влаштована на колісній базі, а MLRS — на гусеничній базі БМП "Бредлі", — пояснив військовий оглядач.

Щодо типу боєприпасів, то вони, за словами Поповича, уніфіковані.

"І та, і інша система здатна запускати однакові боєприпаси, залежно від їхнього спорядження. Зараз ми маємо в розпорядженні ракети, які б'ють на дальність 70-80 км. А міністр Рєзніков говорив і про 300 км ракети. Навряд чи нам дадуть 500 км, тому що, в принципі, ця система навіть у Сполучених Штатах ще не є такою масовою для того, щоб вони могли передавати їх за кордон", — сказав експерт.

Він також нагадав, що за допомогою систем "Хаймарс" українські військові почали вибивати склади з боєприпасами та логістичні ланцюжки противника.

"І це дає нам можливість наступальні дії ворога уповільнювати. Тому що відсутність боєприпасів, власне, позбавляє російську армію шансів організувати вогневий вал", — доповнив Попович.

Читайте також: Яке озброєння отримала Україна від Заходу і як воно змінить розстановку сил на фронті: аналіз експертів (ВІДЕО)

Прямий ефір