Як переселенцю прийняти спадщину на окупованих територіях, пояснив юрист (ВІДЕО)

Щоб прийняти спадщину на окупованих територіях, потрібно в першу чергу мати на руках документи, які підтверджують право власності спадкодавця. Якщо цих документів немає, їх можна відновити, звернувшись до місцевих органів влади. Про це у програмі "Имею право" телеканалу "Дом" розповів глава Координаційного центру з надання правової допомоги Міністерства юстиції Олександр Баранов.

Якщо у спадок переходить, наприклад, земельна ділянка, яка розташована на території села, то можна звернутися до сільської ради з відповідною заявою про видачу документа.

"Якщо вона перебувала за межами населеного пункту, можна звернутися у відділення Держгеокадастру, яке теж може видати копію документа", — говорить Олександр Баранов.

Для того, щоб знайти документи, які підтверджують право власності, можна використовувати також:

  • Реєстр нерухомого майна Міністерства юстиції;
  • інтерактивну карту Держгеокадастру.

Після отримання копій документів з ними потрібно звернутися до нотаріуса. Якщо ж нотаріус з якоїсь причини не зможе оформити документи про спадщину, то він повинен надати вмотивовану відмову упродовж трьох днів.

Читайте також: Земельний сервітут: як оформити право користування чужою землею, пояснила юристка (ВІДЕО)

"Навіть якщо ділянка розташована на непідконтрольній території, дані були внесені в реєстр до 2014 року. Реєстр існував, і ця інформація вносилася в комп'ютерному вигляді, тому десь в архівах могли залишитися дані", — зазначає юрист.

Також громадяни можуть звернутися в один з центрів правової допомоги, в якому зможуть не просто дати консультацію, а також призначити юриста або адвоката для того, щоб почати складання процесуальних документів.

Нагадаємо, як отримати спадок через суд, розповіла юристка.

Медіа-партнери
Прямий ефір