Украина наш дом

Литва визнала РФ країною-терористом, а її дії в Україні — геноцидом

Сейм Литви. Скріншот відео: rs.lt

Сейм Литви першим у світі визнав Росію державою-терористом, а її дії – геноцидом українського народу. Відповідне рішення депутати ухвалили одноголосно — 128 "за". Про це сьогодні, 10 травня, повідомив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, передає "Дом".

"Литва визнала дії РФ в Україні геноцидом українського народу. Дякую спікерці Сейму Вікторії Чміліте-Нільсен та всім депутатам за одноголосне ухвалення цього історичного рішення", — сказав Стефанчук.

Очільник ВРУ закликав інші країни підтримати цю ініціативу.

"Закликаю весь світ підхопити естафету, щоб пам'ять про масові вбивства українців ніколи не була стерта ворогом!" — наголосив він.

Як повідомили у пресслужбі литовського парламенту, в зазначеній резолюції Сейм закликав ООН, Європарламент, ПАРЄ, Парламентські асамблеї ОБСЄ та НАТО, парламенти та уряди іноземних держав визнати та переслідувати в судовому порядку геноцид, воєнні злочини та злочини проти людства, вчинені Росією.

Депутати Сейму також виступили за створення Спеціального міжнародного кримінального трибуналу для розслідування та оцінки агресії Росії проти суверенної України.

Читайте також: Зброя, санкції, фінанси — Зеленський звернувся до членів G7 із заявою (ВІДЕО)

Прямий ефір