Львів за час війни став одним з основних хабів та дверей до Європи для переселенців — чим живе місто (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Сьогодні, 24 серпня, у Львові святкування Дня Незалежності України відбувається під звуки повітряної тривоги. Сирена звучала вже двічі. Комендантську годину в місті не оголошували, але жителів міста закликали бути обережними і не ігнорувати сигнали повітряної тривоги, бути максимально близькими до укриттів або наскільки можна залишатися вдома через загрозу ракетних ударів з боку Росії. Усі масові заходи скасували, щоб уникнути скупчення людей. Про це з місця подій розповіла кореспондентка телеканалу "Дом" Юлія Біль.

Єдиний масовий захід, який зважилися провести у місті, — акція "Незалежні". Львів'яни та переселенці розфарбували біле полотно у кольори національного прапора. Увечері у центрі міста планують виступ військового оркестру Національної академії Сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного.

Львів за час повномасштабної війни став одним із основних хабів та дверей до Європи для українських переселенців. Тисячі осіб, які тікали від бойових дій й з тимчасово окупованих територій, знайшли тут допомогу та прихисток.

У перші дні повномасштабної війни мільйони українців почали евакуюватись на захід України. Більшість із них їхала до Львова. Нині у місті залишається 150 тисяч переселенців. Для того, щоб забезпечити їх усім необхідним, тут відкрили гуманітарні штаби, а також збудували три модульні містечка.

"Загалом це приблизно 300 будиночків, і зараз у них мешкає понад тисяча осіб. Усі вже облаштувались, всі умови були надані від першого дня. Це і санвузли, і всі речі першої потреби", — розповів адміністратор модульного містечка Віктор Габітов.

Переселенка з Луганської області Віра разом із дітьми та чоловіком переїхали до Львова ще у березні. Тоді їхнє рідне місто активно почали обстрілювати російські війська.

"Вже від 8 березня там почали постійно обстрілювати з "Градів", мінометів, і ми вже не могли там бути. Місто руйнувалося, а через день у нас зникла і вода, і світло, і в деяких будинках навіть газу не було", — згадує жінка.

Спочатку їх поселили у школі, а потім надали окреме житло у модульному містечку.

"Умови тут хороші, кімната невелика, але меблі всі нові. Зручні умови, все враховано. Те, що необхідно для таких людей, як ми, переселенців, тут все є", — поділилася Віра.

Крім переселенців, Львів за останні пів року прийняв і підприємців. Туди свій бізнес перевезли понад 100 різних підприємств. Щоб підтримувати українську економіку, підприємці хотіли продовжувати працювати, але на більш безпечному місці. Дмитро Шамін — директор однієї з найбільших компаній в Україні, яка виготовляє матраци. Головний офіс та виробництво до війни було розташоване у Дніпрі. Але через ризик вирішив частину виробництва та сучасного обладнання перевезти до Львова.

"Нині попит, який є в Україні, це західний регіон. 80% продукції, яка зараз виробляється, йде на гуманітарну допомогу. Даємо до центрів, які розміщують у себе переселенців. Тому тут ми можемо оперативніше виробляти її та надавати волонтерським організаціям, а також працювати на замовлення", — розповів він.

Львів'яни кажуть, що вірять у перемогу України.

Читайте також: Ми змінили історію, змінили світ, змінилися самі, — Зеленський до українців з нагоди Дня Незалежності (ВІДЕО)

Нагадаємо, сьогодні, 24 серпня, з нагоди Дня Незалежності України президент Володимир Зеленський вручив ордени "Золота Зірка" військовослужбовцям, яким присвоєно звання Героя України, і членам родин загиблих Героїв, а також інші державні нагороди. Високі державні нагороди отримали люди, завдяки яким Україна зберігає свою незалежність.

Прямий ефір