Особисто і поштою — тисячі переселенців з Луганщини забезпечує допомогою гуманітарний штаб у Дніпрі (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

Переселенці з Луганської області можуть отримати гуманітарну допомогу у Дніпрі. Там було організовано обласний гуманітарний штаб. Він розпочав свою роботу минулого місяця. За цей час продуктові набори отримали майже 4 тисячі внутрішньо переміщених осіб (ВПО), повідомляє "Дом".

Переселенці з Сєвєродонецька Тамара з чоловіком Сергієм внаслідок бойових дій втратили все та евакуювалися до окупації міста російською армією.

"Одна квартира згоріла, а другу — розбили весь будинок. Дві квартири було. Під фундамент все згоріло, все зруйновано, нічого немає. Живемо сьогоднішнім. Живемо сьогодні, і слава богу. Ми дуже чекаємо, що Сєвєродонецьк звільнять. Ми чекаємо на Україну", — сказала жінка.

Вони виїхали із рідного міста 10 квітня. Тепер живуть у Дніпрі за рахунок пенсії та гуманітарної допомоги.

"Ми живемо на орендованій квартирі, у нас всі гроші йдуть на оренду квартири, а на решту у нас пенсії, ми всі пенсіонери. Пенсії у нас невеликі, а треба і одягнутися, і взутися. І все це купити. Тож це дуже велика для нас допомога. Куди не кинься: ні ложки, ні виделки, ні одягу, починаємо жити спочатку. Як у молодості: по орендованих квартирах, по гуртожитках", — поділилася Тамара.

Допомогу жителі Луганської області отримують у спеціально відкритому для них гуманітарному штабі. Видають її лише за наявності реєстрації.

"Допомога йде: одна коробка на одну дорослу людину від 14 років. Тобто якщо дитина вже доросла, у неї є ID-картка та ідентифікаційний код, вона також на себе може отримати цю допомогу. Зараз у нас отримують допомогу ті, що лише вперше зареєструвалися, а далі йтимуть повторно ті, які отримували у липні. У день ми намагаємося запросити 300-400 осіб, щоб це було зручно для людей, не було великого скупчення. Усі групи розподілені за часом, а також за алфавітом", — розповіла волонтерка Тетяна.

На сьогодні на Дніпропетровщині проживає близько 15 тисяч переселенців із Луганської області.

"Стріляли. Бомбили, у підвалі сиділи 1,5 місяця, а потім вирішили виїхати", — сказала переселенка із Кремінної Лідія.

"У мене особисто балкон винесло, дивом вижила. Не снаряд влучив, а вибухова хвиля, шибки, балкон, і я лежу серед цього, але жива. Як Маріуполь. Було місто і немає міста. Місто залишилося тільки на папері", — каже переселенка із Сєвєродонецька Віра.

Ті, хто осів у інших регіонах України, також мають право отримати гуманітарну допомогу від цього штабу. Колцентр щодня обробляє кількасот заявок.

"Обдзвонюємо, хто перебуває у Дніпрі чи прилеглих містах Дніпропетровської області. Вони приїжджають до нас у штаб. Хто перебуває в Києві, у всій Україні, ми їм пропонуємо зареєструватися за номерами телефонів, які ми їм даємо, диктуємо, вони реєструються і  "Укрпоштою" отримують посилки також, гуманітарні набори", — повідомила волонтерка Тетяна.

Читайте також: Переселенцям мають надавати медичні послуги незалежно від місця проживання чи реєстрації, — МОЗ

Як повідомлялося раніше, у містах України працюють дев'ять гуманітарних хабів, якими можуть скористатися жителі Луганщини. У них переселенці можуть отримати гуманітарну допомогу та проконсультуватися з нагальних питань.

Прямий ефір