Украина наш дом

Китай не хоче, щоб ситуацію на Тайвані сприймали як ідентичне діям Росії, — Волкер

Курт Волкер. Фото: kanaldom.tv

Загострення навколо Тайваню не пов'язане з російсько-українською війною. І Китай найменше хоче, щоб їхня ситуація сприймалася аналогічно до дій Росії. Про це в ексклюзивному інтерв'ю телеканалам "Дом" та UA заявив спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України (2017-2019 рр.), постійний представник США в НАТО Курт Волкер.

"Ставлення Китаю до Тайваню існує саме собою. Це не про Україну. Це не через Україну... Вони грають у це вже протягом набагато тривалішого періоду. Це зовсім інша філософія. І вони не хочуть, щоб їх плутали [з війною Росії проти України]", — сказав він.

На думку Китаю, Тайвань завжди був їхньою невідійманою частиною, тому Китай не визнає Тайвань незалежною державою.

"У цьому аспекті готовність Китаю застосувати силу для повторного поглинання Тайваню бачиться як щось абсолютно відмінне від агресії Росії проти суверенної, незалежної України. І Китай сам не хоче, щоб решта світу сприймала це як щось ідентичне. Китай хоче, щоб США та Європа зрозуміли, що це інша ситуація, що Тайвань завжди був частиною Китаю", — пояснив Волкер.

Він наголосив, що США також дотримуються політики єдиного Китаю.

"Але ми не хочемо застосування військової сили для повалення автономного, вільного та демократичного тайванського уряду. І тому ми намагаємось зберегти стабільний баланс сил в Азії та не допустити розв'язання війни", — уточнив дипломат.

При цьому Китай незадоволений деякими діями Сполучених Штатів. Зокрема, виступив проти візиту до Тайваню спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі.

"Китай не міг не відреагувати на візит Ненсі Пелосі. Тому вони запустили ці ракети над Тайванем. Як ви помітили, вони проводять великомасштабні військові навчання. Але йти далі цього, гадаю, було б не на користь Китаю. І тому гадаю, що вони гратимуть обережно... Не думаю, що найближчим часом це переросте у ширший конфлікт", — припустив Волкер.

Дипломат упевнений, що Китай також розуміє, що війна в Азії не в їхніх інтересах.

"І я думаю, вони бачать, що війна Росії проти України має неприємні наслідки для самої Росії, і точно не хочуть запускати аналогічний процес в Азії... І знову ж таки, вони не поспішають. Час на їхньому боці, на відміну від Росії. Вони дивляться на вторгнення Росії в Україну і вбачають у ньому збитки для Росії. Вони не хочуть, щоб Китай постраждав", — резюмував Волкер.

Повна версія інтерв'ю: Геополітичні аспекти війни в Україні та як впливати на позиції держав: велике інтерв'ю з Куртом Волкером

Прямий ефір