Куди звертатися переселенцям для отримання житла за держпрограмою, розповіли в Донецькій ОДА

Фото Facebook Odesa International Film Festival

Для того, щоб стати в чергу на отримання квартири у межах програми співфінансування, внутрішньо переміщені особи повинні звернутися з пакетом документів до місцевих органів влади. Про це розповіла заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОДА Лариса Гусєва в програмі "5 вопросов на злобу дня" телеканалу "Дом".

"Потрібно звернутися в місцеві органи влади за місцем проживання, тобто в районну, міську чи сільську раду, і пред'явити свої документи. Є певний пакет документів, який регламентується постановою Кабінету міністрів України. Далі місцеві органи влади зобов'язані поставити людину в чергу, яку вона вказала у своїй заяві. У нас є кілька черг — для отримання постійного житла, соціального житла та житла для тимчасового проживання", — зазначила Лариса Гусєва.

Програма співфінансування передбачає, що житло для людей купується за рахунок держави та місцевої влади.

"Згідно з постановою Кабміну №769, яка діє на сьогодні, 70% коштів виділяє державний бюджет, решта 30% — місцевий бюджет", — наголошує заступниця директора департаменту ЖКГ Донецької ОДА.

Тому людина, яка поселятиметься у таку квартиру, нічого не має за неї платити.

Водночас потрібно розуміти, що таке житло залишається на балансі місцевих органів влади, і його не можна потім приватизувати. Людина може жити в ньому необмежену кількість часу, але якщо вона захоче переїхати в інше місце або інше місто, квартира залишиться власністю місцевої громади. Таким чином може формуватися фонд соціального житла на даній території.

Повна версія інтерв'ю: Як переселенцю отримати квартиру: "5 вопросов на злобу дня" з представницею Донецької ОДА

Нагадаємо, в Україні переселенці можуть отримати тимчасове житло, взявши участь в декількох програмах, які гарантуються на державному рівні.

Медіа-партнери
Прямий ефір