Хто в домі господар: що думають про гендерні стереотипи українці (ВІДЕО)

Фото: euneighbours.eu

Понад половини українців вважають, що нерівність між жінками й чоловіками в Україні — рідкісне явище. На думку опитаних, відповідальність заробляння грошей частіше лежить на чоловіках. А можливості для кар'єрної реалізації у чоловіків і жінок однакові. Що думають українці про гендерні стереотипи, дізнавалися журналісти телеканалу "Дом".

Згідно з опитуванням соціологічної групи "Рейтинг", 63% українців зазначили, що в їх парі немає чіткої ролі глави сімейства й вони спільно приймають рішення. 21% опитаних вважає, що цю головну роль займає чоловік. Ще 14% визначили на чільне місце жінку.

"Ми відходимо від патріархальних поглядів, що саме чоловік повинен бути годувальником, а жінка повинна стояти біля плити й виключно піклуватися про дітей. У сучасному світі ролі трохи змінюються. Тепер і чоловік, і жінка можуть на рівних поєднувати і сім'ю, і роботу", — зазначила голова громадської організації Олександра Голуб.

У заробітку грошей найчастіше головну роль віддають чоловікам. Хоча у 18% українських сімей більший дохід приносить додому жінка.

"Жінки в середньому отримують на 27% менше, ніж чоловіки. Тому логічне й очевидно, що чоловіки в сім'ю будуть приносити більше. Міністерство економіки буде моніторити, яким чином нам скоротити цей розрив", — прокоментувала Олександра Голуб.

Тільки в кожній п'ятій українській родині чоловік і жінка мають однаковий дохід.

Близько половини опитаних вважають, що чоловіки та жінки мають рівні можливості для кар'єрного росту в Україні. Третина респондентів переконані, що в цьому питанні у чоловіків є переваги.

У доповіді Світового економічного форуму 2020 року, який враховує кар'єрні та політичні можливості, рівень охорони здоров'я та освіти, Україна серед 153 країн світу посіла 59 сходинку у рейтингу гендерної рівності.

Читайте також: Дипломатки без краваток: проєкт про жінок стартував в Україні (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір