Хто з вакцинованих найбільше схильний до зараження, пояснив інфекціоніст

COVID-вакцинація. Фото: kanaldom.tv

Люди, які були вакциновані від коронавірусу навесні минулого року, найбільше схильні до захворювання, у порівнянні з тими, хто нещодавно щепився вакциною на основі платформи мРНК. Бустерну вакцинацію також необхідно проводити мРНК-вакциною. Про це розповів лікар-інфекціоніст Віктор Петров у програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом".

"Я закликаю вакцинуватися тим, що є у доступі, тому що це як мінімум дасть вам п'ять днів фори. Ви на п'ять днів раніше почнете боротися з вірусом, ніж людина, яка не вакцинована. Це перший аспект", — сказав Петров.

Другий аспект — є хороші новини, які надходять від розробників AstraZeneca, Pfizer, які говорять про те, що вакцина буде поліваріантною.

"Тобто найближчим часом ті вакцини, які надходитимуть на ринок України, на європейський ринок, матимуть елементи мутацій, які вже відомі лікарям-епідеміологам на цей момент. Але погана новина в тому, що мутацію ніхто не зупинить. Тому що РНК-вірус — це один ланцюг, який дуже легко мутує. Заміна будь-якого компонента РНК призводить до того, що вірус починає поводитися по-іншому", — пояснив інфекціоніст.

Для лікарів це головний біль, тому що губиться інформація про те, як можна лікувати. І виникають труднощі із застосуванням тих препаратів, які раніше застосовувалися, і лікарі були спокійні за своїх пацієнтів.

"Я закликаю людей, які ухвалюють рішення в Україні, максимально швидко дозволити бустерну вакцинацію. Особливо мене хвилюють ті люди, які найперші були вакциновані вакциною AstraZeneca і Covishield, векторною вакциною, тому що перебувають у більшому ризику у порівнянні з тими, хто нещодавно вакцинувався Moderna або Pfizer ", — наголосив Петров.

За його спостереженнями, пацієнти, які звертаються, були вакциновані навесні, взимку минулого року, на початку року. У них захисних антитіл практично не залишилось.

Також лікар нагадав, що векторна вакцина дає ефективність 65-70%.

"І тому для бустерної вакцинації я категорично вимагаю, щоб щепили виключно вакциною на основі платформи мРНК. Тобто не підходить CoronaVac і AstraZeneca для бустерної вакцинації. Це правило золоте. Ми повинні застосовувати вакцину ту, яка ефективно і дуже швидко змоделює імунну систему таким чином, щоб вона могла розпізнавати хоча б якісь мутації", — резюмував інфекціоніст.

Повна версія інтерв'ю: Небезпека штаму "омікрон" — всі подробиці: "5 вопросов" з лікарем-інфекціоністом Віктором Петровим

Прямий ефір