Кримськотатарські прапори та квіти — олімпійця Темірова зустріли в Києві (ВІДЕО)

Ленур Темиров. Фото: Twitter НОК Украины

Борець греко-римського стилю Ленур Теміров повернувся до Києва з Токіо. У бронзовому фіналі Олімпійських ігор українець поступився представнику Китаю та в підсумку посів п'яте місце. Букети квітів, кримськотатарські прапори й міцні обійми рідних і друзів — так в аеропорту "Бориспіль" зустрічали олімпійця. Зібралися також десятки уболівальників, інформує "Дом".

І хоча Ленуру не вдалося завоювати олімпійську медаль, для них він герой. На Олімпійських іграх борець виступав в категорії до 60 кг. Темірову вдалося дійти до бронзового фіналу, однак там його обійшов представник Китаю Сайліке Вайліхан. Той поєдинок закінчився з рахунком 1:1, але оскільки китайський борець отримав бал останнім, перемогу зарахували йому. Нові правила суддівства ввели недавно. За словами тренера Ленура, якби очки зараховували за старими правилами, результат поєдинку був би іншим.

"Сутичка закінчується нічийним рахунком... Медаль йде в Китай", — сказав старший тренер збірної України з греко-римської боротьби Салієв Ісмет.

Попри поразку, спортсмен свій досвід оцінює позитивно та обіцяє поліпшити результат на наступній Олімпіаді. Упевненості йому додає й те, що від української збірної у фінал вже пройшли двоє борців.

"Як наркотик... Коли не було ні медалей, нічого з Олімпійських ігор — хочеться ще раз спробувати... Два дні тому було настрій згаслий, тому що не вийшло завоювати медаль. Але є дві медалі вже у нашої збірної", — розповів "Дому" Теміров.

Ленуру 31 рік. Кримський татарин за національністю, він народився в Узбекистані. Боротьбою почав займатися ще в шестирічному віці, і вже у 16 років отримав звання майстра спорту. За свою кар'єру двічі ставав призером чемпіонату Європи та один раз — призером чемпіонату світу. Для нього ця Олімпіада стала вже другою: до цього спортсмен також представляв Україну на Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні.

Нагадаємо, перше "золото" на Олімпіаді у Токіо для України виборов Жан Беленюк. А друге "срібло" — 22-річний борець Парвіз Насібов.