Кримський міст однозначно має бути зруйнований — причину назвав військовий дипломат

Керченский міст. Фото: segodnya.ua

Українська розвідка отримала технічну документацію Керченського мосту, збудованого за часів російської окупації Криму. І по цьому об'єкту має бути завдано удару для того, щоб попередити постачання озброєння та техніки. Таку думку висловив Петро Гаращук, генерал-майор у відставці, військовий дипломат та розвідник, сьогодні, 20 червня, в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

"Я, як представник громадянського суспільства, щодня чекаю удару по Кримському мосту. По ньому зараз техніка, озброєння, паливно-мастильні матеріали, боєприпаси поставляються. І вони цими боєприпасами знищують наших цивільних та військових на території України. То чому досі існує і функціонує Кримський міст?", — зазначив Гаращук.

На його думку, засоби та способи для виконання цієї мети знайти реально.

"Це так само, як і щодо крейсера "Москва". Здавалося б, він недоступний. Але все доступно в цьому світі. Попри те, що деякі кажуть, мовляв, там опори дуже потужні, ще щось. Проти зброї потужної не існує опор", — сказав військовий дипломат.

При цьому він наголосив, що це буде спеціальна операція, військово-цивільна, до якої доведеться залучити також інженерів, цивільних людей.

"Ми зараз отримали документацію. Це в засобах масової інформації відображено, де якісь вразливі місця. І по цьому об'єкту має бути однозначно завдано удару для того, щоб попередити поставки озброєння та техніки, які вбивають наших людей. Тільки це", — наголосив Гаращук.

Він також вважає, що Україна має повне право завдавати ударів по військових об'єктах на території РФ.

"Для мене, як і для багатьох людей, незрозуміло, чому досі не завдаємо ударів по об'єктах на території Росії. По військових об'єктах, не по цивільних. Ми люди мирні, не кровожерливі. Ми не хочемо вбивств дітей, літніх людей, жінок, як це робить Російська Федерація проти нас. Навіть Макрон, канцлер Німеччини, президент Італії і президент Румунії були здивовані, коли побували в Ірпені. І вони нарешті на власні очі побачили, які руйнування завдають російські війська на українській території", — сказав військовий дипломат.

Раніше генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко заявив, що технічні можливості для удару по Кримському мосту в ЗСУ зростають. Але удару можна буде завдати лише тоді, коли ці дії не завадять досягненню воєнно-політичних цілей України.

Нагадаємо, на думку експертів, для удару по Кримському мосту потрібне озброєння з дальністю удару від 280-300 км. Але такого озброєння у ЗСУ поки що немає. Можливості виведення мосту з експлуатації з'являться, коли Україна отримає пускові установки Himars або MLRS, які можуть заряджатися оперативно-тактичною ракетою з дальністю до 300 км.

Прямий ефір