Кримські татари та українці — дві найбільш дискриміновані етнічні групи в Криму, — історик

Флаг крымскотатарского народа. Фото: hromadske.ua

Найбільшій дискримінації за етнічною ознакою в окупованому Росією Криму піддаються кримськотатарський і український народи. Про це у програмі "На самом деле: Крым" телеканалу "Дом" розповів кримський історик Андрій Іванець.

Він зазначив, що сьогодні кримськотатарський народ, "постгеноцидний народ, який пережив депортацію" та інші серйозні випробування, а також українська громада Криму, — дві найбільш дискриміновані етнічні групи на окупованому півострові.

"Це, в цілому, постгеноцидний народ, який ще не залікував травму, нанесену йому комуністичним режимом, і потрапив він знову в надзвичайно драматичну ситуацію, коли Росія напала на Україну, й у першу чергу окупувала Крим. І дві найбільш скривджені етнічні спільності в Криму — корінний кримськотатарський народ і етнічна громада українців", — деталізував Іванець.

Він доповнив, що Кремль заборонив кримськотатарські органи національного самоврядування, які народ відстоював протягом тривалого часу.

"Історичне та культурне ядро ​​кримських татар перебуває у Криму. Вони опинилися в драматичній ситуації, тому що окупанти заборонили органи національного самоврядування, які були відновлені", — пояснив історик.

Він нагадав, що Меджліс кримськотатарського народу російським законодавством визнаний "екстремістською організацією", тоді як Міжнародний суд ООН ще у 2017 році задовольнив позов України й зобов'язав Росію відновити діяльність Меджлісу.

"Меджліс визнаний "екстремістською організацією" в російській політичній путінській реальності. А Міжнародний суд ООН, який розглядає позов України до РФ щодо дискримінації кримськотатарського народу та українців у Криму, зобов'язав ще у 2017 році Росію відновити діяльність Меджлісу, органів національного самоврядування у Криму", — сказав історик.

Він акцентував, що Росія традиційно проігнорувала норми міжнародного права, і рішення суду не виконала.

"Росія підтвердила репутацію ненадійного члена міжнародної спільноти, і не виконує до сьогодні це рішення", — резюмував Іванець.

Повна версія інтерв'ю: Період нової дискримінації: про національний прапор кримськотатарського народу говоримо з істориком Андрієм Іванцем

Медіа-партнери
Прямий ефір