Украина наш дом

Кримчанина катували у російському СІЗО через символіку України, — омбудсмен

Фото: 24tv.ua

Кримчанина Івана Яцкіна, який наразі утримується у московському СІЗО "Лефортово", катували через те, що він одягнув футболку з українською символікою. Про це сьогодні, 25 лютого, після зустрічі з адвокатом Миколою Полозовим розповіла омбудсмен України Людмила Денісова, повідомляє "Дом".

Працівники російського СІЗО близько години тримали на морозі -14 градусів Івана Яцкіна. Чоловік був без сезонного одягу та взуття, які йому не видали. Через це в нього може бути обмороження нижніх кінцівок, припускає його адвокат. Проте російські слідчі та керівництво СІЗО проігнорували потребу у медичному обстеженні українця.

"Такі дії прирівнюються до катувань та нелюдського поводження і порушують статтю 17 Мінімальних стандартних правил поводження із в’язнями, а також статті 2,3 Європейської конвенції з прав людини", — наголосила омбудсмен Україна.

Вона звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою терміново відреагувати та поновити права Івана Яцкіна. Уповноважена Верховної Ради України з прав людини також вимагає невідкладно та в повному обсязі надати екстрену медичну допомогу українцю.

Про факт катування українця в РФ омбудсмен України поінформує:

  • Верховного комісара ООН із прав людини Мішель Бачелет;
  • голову ОБСЄ, міністра закордонних справ Швеції Анн Лінде;
  • голову Комітету ООН проти катувань Йенса Модвіга;
  • комісара Ради Європи з прав людини Дуню Міятович;
  • голову Європейського комітету з питань запобігання катуванням Миколу Гнатовського.

Людмила Денісова також обговорила з Миколою Полозовим проблемні питання, пов'язані з захистом прав українських політв'язнів, яких незаконно утримують на території РФ.

Нагадаємо, Московський міський суд продовжив термін тримання під вартою українському політв'язневі Івану Яцкіну. У РФ кримчанина звинувачують в шпигунстві. Чоловіка затримали восени 2019 року. В кінці грудня його вивезли з окупованого Криму до Москви та продовжують утримувати в СІЗО "Лефортово".

Читайте також: "Справу" експолітв'язня Бекірова відновили в Криму, — Денісова

Прямий ефір