Украина наш дом

Крим перестав бути сакральним для Росії та для росіян, — Варченко

Окупований Крим. Фото: ukrinform.ua

Армія РФ зайшла в глуху оборону, їхня "оперативна пауза" затяглася на два місяці, досягнень немає, крісла під генералами хитаються. Таку думку сьогодні, 30 серпня, в ефірі марафону на телеканалі FREEДОМ висловив експерт з питань безпеки Іван Варченко, інформує "Дом".

"Атакувальні дії складніші, ніж оборонні дії. Так, ми розуміємо, що Росія зараз зайшла в глуху оборону і, звичайно ж, їхні генерали, їхня політична верхівка женуть до того, щоб вони наступали, наступали, наступали, оскільки оборона для Росії — це смерті подібно, в глухій обороні це те, що вони назвали оперативною паузою. Пауза затяглася на понад два місяці вже станом на сьогодні, звичайно ж, їм важко пояснювати всьому російському населенню, 140 млн росіян, а що саме вони роблять? З такими труднощами, з такими труднощами в Україні і без жодних помітних хоча б більш-менш перемог. Та перемоги вони ще намагаються вигадувати. Вони ще говорять про якийсь населений пункт або навіть якусь територію без населеного пункту як про найбільші перемоги путінського військового генія. Так, вони намагаються десь через кадрові перестановки. Ось зараз ми чули, що Шойгу, можливо, відсторонено від ухвалення рішення щодо України. Ми розуміємо, звичайно, що там Генеральний штаб займається війною більше, Герасимов та його генерали. Але ми також розуміємо, що під ними крісла також активно хитаються", — сказав він.

Також Варченко прокоментував дії ЗСУ на півдні.

"Щодо глибини нашої роботи, зараз по Херсонській області та по Криму я хотів би, щоб ми всі робили степ бай степ. Тому тут не потрібно ані поспішати, ані, можливо, десь перебувати в якихось ілюзіях щодо того, що нам не потрібно їздити, перекривати бойовий робочий ритм, розуміючи, що ми мобілізуємо. А своє населення у нас просто як. У нас немає того варіанту, який є у росіян, вони можуть просто втекти до себе в Росію і десь там пробувати, розв'язувати свої питання побутові та питання життя і смерті", — вважає він.

За словами експерта з питань безпеки, українці не мають іншої держави, і шлях один — перемога над Росією та звільнення своїх територій.

"У нас лише один шлях — це визволення своєї держави та відновлення справедливості. Тому це, звичайно, відбуватиметься і в раціональних, розумних темпах. Я сподіваюся, що у нас утримаються від якихось політичних рішень до якихось роковин. Я не сумніваюся, що утримуватимуться, виходитимуть виключно з професійної підготовки. І, звісно, ​​для того, щоб наступальні дії проводити, нам потрібні додаткові сили та засоби у вигляді бронетехніки, яка дозволяє здійснювати контроль за звільненою територією України", — заявив Варченко.

Експерт висловився і щодо тимчасово окупованого Росією Криму.

"Крим уже перестав бути для Росії сакральним — і для Росії, для 140 мільйонів росіян, і для тих двох мільйонів українців і окупантів, які зараз понаїхали. Знаєте, у овечих шкурах, яких називають то учителями, то лікарями. І ось ці окупанти вже дуже добре зрозуміли, що для них немає якоїсь безпечної зони на будь-якій, на будь-якому окупованому клаптику України. Чи це стосується Криму, чи це стосується Донецької та Луганської областей", — резюмував Іван Варченко.

Читайте також: Кораблі Росії у Чорному морі — експерт пояснив, чому Україна їх не знищує

Прямий ефір