"Крим — це Україна і Донбас — це Україна": рік реінтеграції анонсувала Верещук

Ірина Верещук. Скриншот відео: kmu.gov.ua

Наступний 2022 рік буде роком реінтеграції тимчасово окупованих територій. Про це сьогодні, 29 грудня, заявила віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час брифінгу, передає кореспондент телеканалу "Дом".

"Нам потрібно реінтеграцію тут і зараз. Ми розуміємо, що питання деокупації можливе не цього року і не наступного. Але коли ми говоримо про реінтеграцію, ми маємо говорити про тих людей, які сьогодні чекають, щоб держава була більш уважна, більш приязна і зробила так, щоб вони відчували себе повноцінними громадянами, навіть перебуваючи там. Я розумію, наскільки болісні процеси відбуваються в державі, я розумію, наскільки нам важко подекуди знайти слова, знайти дії та кроки, які допомагатимуть, але обіцяю, що наступний рік буде ще більш динамічний і буде роком реінтеграції", — сказала вона.

За словами Верещук, коли люди відчуватимуть такий зв'язок, жодні закриті КПВВ, жодні обмеження і жодні заборони, які встановлюватиме Російська Федерація, не допоможуть.

"Люди знатимуть і відчуватимуть: Крим — це Україна і Донбас — це Україна, і там живуть українці", — наголосила очільниця Мінреінтеграції.

"Коли я йшла на посаду, у мене була зустріч з президентом і прем'єром нашої держави. Ми визначали політику, позаяк міністр з питань тимчасово окупованих територій і реінтеграції — це та посада, яка потребує формування політик у державі, в цьому випадку до дуже вразливої категорії людей — ті, що постраждали й страждають сьогодні від збройної агресії Російської Федерації. Під час розмови президент України Володимир Зеленський сформував своє бачення, яке, як я вважаю, є абсолютно і єдино правильним і втілюється сьогодні в результати. А саме — наша політика має бути людиноцентричною. Якщо сказати своїми словами, то це треба зробити так, щоб людям було комфортно, простіше. Коли ми говоримо про дотичність до державних органів влади, отримання субсидій та пенсій, нарахування гарантованих державою виплат", — розповіла Верещук.       

Крім того, важливим кроком на шляху до реінтеграції міністерка назвала постанову щодо скасування обов'язкового встановлення мобільного застосунку "Вдома" для тих людей, хто прибуває з окупованих територій через контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ) у Донецькій та Луганській областях та на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом.

Читайте також: "Я розумію, як їм боляче": про допомогу переселенцям та мешканцям окупованих територій говоримо з очільницею Мінреінтеграції Іриною Верещук

Прямий ефір