Кров потрібна постійно — жителі Харкова стають донорами для захисників та містян (ВІДЕО)

Ілюстративний скриншот відео: kanaldom.tv

У Харкові оголосили акцію "Здай кров — врятуй солдатів ЗСУ та мирних жителів". У місті закінчилися запаси І, ІІ та ІІІ груп з негативним резусом. Про це розповіли у Харківському обласному центрі служби крові. Жителів просять стати донорами. Співробітники центру у всіх соціальних мережах виклали про це повідомлення, повідомляє "Дом".

Усього 10 хвилин донації - та чиєсь життя врятовано. У центрі крові донорів приймають у підвалі. Там найбезпечніше місце, кажуть працівники.

"24 лютого у нас черга була аж на вулицю. За день ми прийняли 300 осіб, і деякі працівники залишилися тут ночувати. 25-го ми теж почали працювати, але, на жаль, був обстріл", — розповіла завідувачка відділу заготівлі крові та її компонентів Аліна Потапенко.

Під час того обстрілу загинула людина, яка приїхала здавати кров. Після трагедії все обладнання, меблі та необхідні інструменти перенесли до підвалу. Паралельно робили ремонт та проводили необхідні комунікації. Там же мешкали співробітники, які не могли виїхати додому через постійні обстріли міста.

"Уже три місяці вночі прилітають ракети, і це все людей теж тривожить, ми нікого не виганяємо. Хочуть, хай приїжджають, ночують", — каже Потапенко.

Центр крові розташований у зоні досяжності реактивних систем залпового вогню (РСЗВ). Кілька днів тому туди знову летіли снаряди. Проте після прохання про допомогу одразу почали приходити донори.

"Треба брати участь, допомогати хлопцям, допомогати людям. Прийшов не сам. З дружиною, з другом", — поділився житель Харкова Дмитро.

"Вчора перед тим, як лягти спати, заглянула в інстаграм і побачила, що потрібно. А оскільки в мене перша негативна і вона потрібна, то я зрозуміла, що немає перешкод, якщо ти чогось бажаєш", — розповіла жителька Харкова Наталія.

Центр крові обслуговує лікувальні заклади міста та області. Для поповнення запасів необхідно, щоби щодня кров здавали від 50 до 100 донорів.

"Найчастіше до нас приїжджають і забирають кров у військовий госпіталь, який працює у нас, у місті Харкові. Також хірургічні стаціонари, пологові будинки, онкодиспансер. Усі лікарні, які працюють у нас у місті, вони постійно приїжджають, постійно кров потрібна", — повідомив лікар-трансфузіолог центру служби крові Сергій Гладких.

Усю здану кров перевіряють, реєструють та маркують. Після цього її одразу ж розвозять по закладах, які потребують донорської крові.

Читайте також: "Випадкових людей тут немає": як у воєнний час працюють рятувальники на Харківщині

Прямий ефір