Украина наш дом

Кремль намагається залякати Київ і не виконує зобов'язань, — Фейгін

Москва, 29 апреля 2021 г. Фото: rubryka.com

Концентруючи свої війська на кордоні з Україною, Росія демонструє свої військові можливості, й водночас продовжує заперечувати причетність до збройної агресії на Донбасі. Таку заяву у програмі "На самом деле: Россия" телеканалу "Дом" зробив російський опозиціонер Марк Фейгін.

На думку опозиціонера, стягування російських військ до кордону з Україною, заявлене як навчання, не викликало б стількох побоювань, якби не відбувалося на тлі бойових дій на Донбасі та окупації Криму.

Опозиціонер доповнив, що з урахуванням зазначених обставин будь-яка активність російських військ викликає побоювання щодо подальших провокацій.

"І тому будь-який рух військ у напрямку України викликає, власне, здорове побоювання, що зараз ще що-небудь відріжуть. Тут діють побоювання, викликані діями самої Москви", — наголосив Фейгін.

Він нагадав, що Росія взяла на себе низку серйозних зобов'язань перед світовою спільнотою,зокрема — пов'язаних з ядерним стримуванням, однак, згідно з висновками багатьох розслідувань, порушує їх.

"Росія взяла на себе масу зобов'язань, і в 1990-х, і на початку 2000-х, у частині контролю за пересуванням військ, озброєнням, не кажучи вже про ядерні озброєння. Але ж є відомості про те, що пересуваються й "Іскандери" (ракетні комплекси, — ред.), які невідомо чим ще начинені. А це вже точно порушення всіх міжнародних правил", — заявив Фейгін.

Він наголосив, що світова спільнота сповідує принципи діалогу та взаємного інформування в усіх процесах, що стосуються переміщень військ і озброєнь, проте Москву цей принцип не влаштовує.

"У безпечному ж світі все передбачувано відносно один одного — таке ж пересування військ з боку НАТО і всього іншого. Про це попереджається, пояснюється, навіщо, чому. Навіть якщо це навчання, то все одно ці речі заздалегідь позначаються. І тоді це не викликає такої хворобливості. Але Москва нікого ні про що не ставить до відома вже давно. Тепер, до речі, і з відкритого неба вже денонсована угода. Отже, відносин більше немає жодних", — продовжив Фейгін.

За його словами, військові паради, які проводяться в Москві, є частиною російської стратегії з демонстрації власних сил. А оскаржити, наприклад, доцільність проходження вулицями важкої військової техніки, яка руйнує дорожнє покриття, не видається можливим.

"Зараз неможливі взагалі подібного роду приводи для відмови від проходу важкої військової техніки центром Москви. Тому що набагато важливіше демонструвати ось цей мілітаризм", — повідомив Фейгін.

Він додав, що, втім, не дивлячись на масштаби подібних заходів, стан демонстрованої техніки залишає бажати кращого.

"Інша справа, що стан цієї техніки насправді — лише для парадів виглядає так переконливо. А в реальності все набагато складніше, я вас запевняю", — резюмував Фейгін.

Повна версія інтерв'ю: Кремль хоче жити за своїми правилами: про російську агресію говоримо з Марком Фейгіним і Юрієм Федоровим

Прямий ефір