Украина наш дом

Крадіжки Росією українського зерна: способи протидії назвала експертка

Ілюстративне фото: minagro.gov.ua

Країна-агресорка, вивозячи українське зерно, використовує всі можливі способи сховатися від відповідальності. Тим не менш, Україна докладає всіх зусиль, щоб відстежити кожне українське зернятко і рано чи пізно притягти до відповідальності і Росію, і тих, хто намагатиметься купити крадене українське зерно. Про це в ефірі марафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA сказала в.о. міністра аграрної політики та продовольства України у 2019 році, посол з особливих доручень МЗС України Ольга Трофимцева.

Вона зазначає, що за тими даними, які надають аграрії, Росія вже вивезла з окупованих територій десятки тисяч тонн зерна. Довести, що зерно, яке вже прибуло до портів тих чи інших країн, українське — непросто. Але ця робота ведеться.

"Саме цим і займається зараз українське МЗС разом із нашими міжнародними партнерами, у тому числі, щоб у нас були чіткі докази того, що справді відбувається такий ось системний злочин", — зазначила Трофимцева.

Вона запевняє, що кораблі з українським зерном відслідковуються, з торговими партнерами ведеться досить жорстка розмова про неприпустимість придбання вкраденого українського зерна.

"Ми системно і жорстко спілкуємося з нашими основними торговими партнерами, у тому числі, постійно попереджаємо їх про те, що не ставайте, будь ласка, учасниками цієї злочинної схеми. Тут треба розуміти, якщо зараз не буде, скажімо так, якоїсь миттєвої відповідальності, то ця відповідальність наздожене всіх", — коментує дипломат.

Також, за її словами, триває постійна робота з українськими виробниками.

"Ми збираємо доказову базу, ми працюємо з нашими виробниками і продовжуємо їх підтримувати в тому, щоб вони фіксували абсолютно кожен із таких випадків, коли зерно в той чи інший спосіб крадеться", — зазначила Ольга Трофимцева.

Вона запевнила, що Росія і ті, хто візьметься їй допомагати у збуті краденого українського зерна, відповідатимуть за крадіжку кожного зернятка.

Читайте також: Україна — гарант глобальної продовольчої безпеки (ВІДЕО)

Прямий ефір