Котяча фантастика та 501 факт з історії: що читати дітям на шкільних канікулах

Дмитро Слівний. Фото: kanaldom.tv

У багатьох школах України розпочалися осінні канікули. Книжковий оглядач Дмитро Слівний завітав у студію "Ранку Вдома" і порадив книжки, які точно сподобаються дітям різного віку.  

1. "Що б не було", Дебі Гліорі. Історія сподобається маленьким школярам і навіть тим, хто ще не ходить до школи. Книга розповідає про маленького вередуна, який хвилюється, що його ніхто не любить. Та, звичайно, для мами — він найдорожчий у всьому світі, і вона буде любити його, що б не було.  

"Це ніжна і зворушлива історія про нескінченну любов матері до своєї дитини. Авторка Дебі Гліорі родом із Единбурга, що в Шотландії. Вона має багато нагород за свою дитячу літературу. На прочитання цієї її книги дорослій людини знадобиться близько двох хвилин. Але можна годинами роздивлятися ілюстрації", — каже Дмитро Слівний.

2. "Пісня Ловихвоста", Тед Вільямс. Це котяче фентезі зі своєю міфологією і картами. Книга починається з космології котячого світу. Це історія про світ, у якому таємничим чином стали безслідно зникати коти. Хоробрий молодий кіт Фрітті Ловихвіст намагається спонукати свій клан до дій. Та коли і Тихолапка, його срібношерста й довговуса подруга, теж зникає, Фрітті більше не може чекати на допомогу. Разом із старим сивим дивакуватим котом Жучкожером, і непосидючим кошеням Прудкоплигом, Фрітті покидає рідні терени й вирушає на порятунок Тихолапки. 

"Котофіл Тед Вільямс дуже довго тинявся по життю і не знав, де себе діти: працював там і сям. Але, зрештою, став досить відомим автором не лише фентезі, а й дорослої фантастики", — каже Дмитро Слівний.

3. "501 факт, який треба знати з… історії", Реттл Елісон. Призначена для дітей з 1 до 11 класу. Хоча Дмитро Слівний радить прочитати її навіть дорослим. Це нон-фікшн література.  

Історія світу в цікавих фактах, які об'єднані за хронологією, — чудова нагода для мандрівки в часі. У цій книжці минуле стає ближчим, а сучасне — зрозумілішим. Можна дізнатися про утворення і розпад могутніх імперій, про правителів, які вели за собою народи, і про те, які незначні деталі були вирішальними для епохальних подій, а прості випадковості змінювали перебіг історії.

Читайте також: Яким був транспорт Києва у ХІХ столітті: інтерв'ю з дослідником історії Стефаном Машкевичем

Медіа-партнери
Прямий ефір