Корупційна система в Україні вибудовувалася впродовж 30 років, але закон про олігархів змінить ситуацію, — нардеп

Закон об олигархах. Коллаж: legalstrategy.com.ua

Багато політичних сил, які не підтримали ухвалення закону про олігархів, самі фінансуються олігархами. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів народний депутат (фракція "Слуга народу") Олексій Устенко.

Коментуючи позицію своєї колеги з фракції Людмили Буймістер, яка проголосувала проти ухвалення закону, нардеп зазначив, що політсила повинна бути єдиною в питанні боротьби з олігархами, яке було одним із основних у передвиборній програмі президента України Володимира Зеленського та "Слуги народу".

"Щодо колеги тут складно говорити, чому саме вона проголосувала проти. І глава фракції озвучив свою реакцію: він вважає, що така депутатка має залишити монобільшість, тому що вона не поділяє наші думки, наші позиції. А саме боротьба з олігархами — це було у передвиборній програмі президента й партії "Слуга народу". Тому, звісно, тут ми маємо бути єдиними", — уточнив Устенко.

Дискусії навколо ухвалення закону про олігархів нардеп порівняв із полемікою навколо відкриття ринку землі, наголосивши, що і тоді опозиція намагалася відтермінувати реалізацію ініціативи.

"Так, можна сперечатися — треба чи не треба створювати реєстри, що треба боротися з корупцією, треба боротися з неправильними судами, треба посилювати правоохоронну діяльність. Тобто це можна так розповідати дуже довго. І всіляко відтягувати ухвалення абсолютно будь-якого рішення. Це як закон про відкриття ринку землі. Так само тоді був мільйон "аргументів" від опозиції, що "не зараз, за рік, зробіть земельний банк, зробіть іще щось". Більшість політичних сил, які не підтримували відкритий ринок землі, мають величезні агрокомпанії, які концентрують десятки тисяч гектарів землі", — продовжив Устенко.

Політик доповнив, що створювана олігархами впродовж 30 років зручна для них система "боротиметься за виживання".

"Багато політичних сил, які не підтримували закон про боротьбу з олігархами, самі фінансуються олігархами або в їхній партії є олігархи. Тому логічно, що вони будуть проти. І зрозуміло, що будь-які реформи, будь-які зміни, тим паче, якщо вони болючі для корупційної системи, яка вибудовувалася впродовж 30 років у державі, сама ця система боротиметься за своє виживання, за те, щоб залишитися, щоб далі продовжувати висмоктувати гроші з українського бюджету", — деталізував Устенко.

За словами нардепа, 229 голосів від фракції "Слуга народу" на підтримку закону про олігархів підтверджують, що політсила дотримується єдиної позиції з питання.

"Щодо того, що "Слуга народу" дала 229 голосів. Я вважаю, що це вже велика перемога. Тому що це означає, що жодного розколу немає, є єдина думка і є єдина позиція. І це добре", — резюмував Устенко.

Повна версія інтерв’ю: Перемогти систему, яка бореться за виживання: закон про олігархів коментує нардеп Олексій Устенко

Нагадаємо, у Верховній Раді 23 вересня підтримали у другому читанні та загалом президентський законопроєкт про олігархів. Секретар Ради нацбезпеки Олексій Данілов подякував депутатам за ухвалене рішення. Раніше він заявляв: в РНБО вже тестують інформаційно-аналітичну систему моніторингу дій олігархів.

Відповідно до ухваленого закону, олігархів визначатиме РНБО за зверненням Кабміну, СБУ, Нацбанку, члена РНБО або Антимонопольного комітету. Вводить у дію рішення РНБО президент. Воно набуває чинності після його офіційного опублікування.

Олігарх — людина, що має значну економічну та політичну вагу в суспільному житті. Олігархами називатимуть людей, які відповідають щонайменше 3 прописаним у законі критеріям:

  1. Бере участь у політичному житті.
  2. Має значний вплив на ЗМІ.
  3. Є кінцевим бенефіціарним власником підприємства, яке має монопольне становище на ринку.
  4. Підтверджена вартість активів людини (і суб'єктів господарювання, бенефіціаром яких вона є) перевищує 2 млрд 270 млн грн.

Читайте також: Історичний шанс побудувати чесні відносини між великим бізнесом і державою, — Зеленський про закон про олігархів (ВІДЕО)

Медіа-партнери
Прямий ефір