Украина наш дом

Кораблі Росії у Чорному морі — експерт пояснив, чому Україна їх не знищує

Андрій Риженко. Скриншот відео: kanaldom.tv

Знищити кораблі РФ у Чорному морі можна використавши надводні сили або авіацію, якої у ЗСУ поки немає. Таку думку сьогодні, 30 серпня, висловив капітан першого рангу (у запасі), заступник начальника штабу Військово-морських сил України (2004-2020 рр.) Андрій Риженко в ефірі телеканалу FREEДОМ, передає "Дом".

"Потрібно розуміти, що ці ракети летять над морем, вони не можуть летіти над поверхнею суші, тим більше над горами, щоб знищувати ці кораблі в морі, потрібні надводні сили. Тобто ці ракети потрібно поставити на легкі катери, бо дистанції невеликі — від Одеси до Криму дистанція 100-150 морських миль, тобто ці дистанції вільно може дуже швидко пройти катер. Що на катері, що на корветі може бути розміщено до восьми сучасних ракет, таких як у нас зараз є типу "Гарпун", і вони могли б тоді підійти і з іншого сектору стрільби та завдати ракетного удару", зазначив експерт.

Також можна завдати ударів по цих кораблях на стартових позиціях, використавши авіацію, але поки що у нас такої авіації немає, додав Риженко.

"Також зараз дуже активно можна використовувати дрони, безпілотні апарати. У цьому радіусі вони можуть спрацювати дуже чітко. Можна теоретично, звичайно, використовувати ще й підводні човни, але це дуже серйозний напрямок, і він вимагає і часу, і особливо ресурсів", пояснив експерт.

Читайте також: Зброя, санкції, євроінтеграція — анонс тем неформальної зустрічі міністрів закордонних справ ЄС зробив Кулеба (ВІДЕО)

Прямий ефір