Украина наш дом

Корабель "Донбас": реакція Міноборони України та штабу ООС на повідомлення ФСБ РФ (ВІДЕО)

Корабель "Донбас". Ілюстративне фото: unian.net

Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії 9 грудня заявила, що український корабель "Донбас" рухається у бік Керченської протоки. Однак це чергова провокація та дезінформація від російських спецслужб. Українські кораблі можуть перебувати в акваторії Азовського моря на законних підставах, заявив міністр оборони України Олексій Резніков. Також інформацію прокоментували у пресслужбі штабу операції Об'єднаних сил (ООС), інформує "Дом".

ФСБ вимагала змінити курс корабля. Росіяни заявили про "загрозу безпеці мореплавання". Як зазначив Резніков, Азовське море є акваторією спільного використання України та Росії. Тому українські кораблі мають право там перебувати.

В офіційному коментарі пресслужби штабу ООС щодо заяв ФСБ РФ у мережі інтернет повідомляється, що судно ВМС Збройних сил України "Донбас" виконувало завдання у своїх територіальних водах.

"Наразі "Донбас" повертається на базу", — повідомили у штабі ввечері 9 грудня.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року поблизу окупованого Криму російські судна обстріляли та захопили три українські катери. Це був мирний прохід із порту Одеси до порту Бердянськ. Тоді незаконно затримали 24 моряків, шестеро з яких було поранено. 9 місяців вони провели в російській в'язниці. У травні 2019 року Міжнародний трибунал з морського права зобов'язав Росію звільнити військовослужбовців, а також повернути захоплені катери. Того самого року між Україною та Росією відбулося взаємне звільнення утримуваних осіб, під час якого моряків було звільнено.

Читайте також: "Наслідки будуть серйознішими": про намір України задавити юридично Росію в Гаазі заявив Кулеба (ВІДЕО)

Прямий ефір