Кому зі світових лідерів варто побувати у зруйнованих РФ українських містах — думка Дунди

Олег Дунда. Скріншот відео: kanaldom.tv

Світові лідери, які вагаються щодо підтримки України, мають обов'язково побачити зруйновані Росією українські міста та села. А для канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента Франції Емманюеля Макрона має існувати "постійна програма". Таку думку сьогодні, 19 червня, висловив народний депутат України від фракції "Слуга народу" Олег Дунда в ефірі телемарафону "Говорить Україна" телеканалів "Дом" та UA.

Він зазначив, що відвідування Бучі та Ірпеня змінює світогляд закордонних візитерів.

"У нас 30 років як було? До нас приїжджали світові лідери, в результаті їхали з тим, що вони переконувалися у своїх думках і рішеннях. Зараз все змінилося. Вони можуть приїжджати до нас з будь-якими думками та пропозиціями, а їдуть вони з тим у голові, що ми їм вкладемо... Тобто ми їх повністю тут перевиховуємо... І повністю міняємо їхній світогляд... Ірпінь і Буча. Це дуже важлива річ. Їх треба туди возити. Більше того, ми в цьому плані ще й не доопрацьовуємо, тому що, якщо ми зараз приїдемо до Ірпеня та Бучі, ми не побачимо того жаху, який там був на початку квітня... Ми маємо створити свій "Яд Вашем" (меморіальний комплекс жертвам Голокосту в Ізраїлі, — ред.). Ми повинні створити свій меморіал з ефектом занурення, щоб могли умовно Макрона та Шольца занурити у стан кінця березня — початку квітня. Щоб вони це відчули своєю шкірою, як це відбувалося", — вважає Дунда.

На його думку, зруйновані міста треба показувати представникам країн "Великої сімки" та "Великої двадцятки", лідеру Китаю Сі Цзіньпіню, лідеру Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану, керівництву країн Перської затоки, Індії. А для Макрона та Шольца, як вважає депутат, має бути "окрема програма", а не разовий візит.

"Щоб вони раз на місяць приїжджали в Україну та відвідували окремі місця подій в Україні. Спочатку Буча-Ірпінь, потім Макарів-Андріївка, потім Чернігів, потім Харків. У нас вистачить для них локацій на весь рік, і вони будуть постійно у тому напруженні, і не намагатимуться змінювати свої позиції", — зазначив Олег Дунда.

Він також зазначив, що вважає Францію та Німеччину не союзниками, а партнерами.

"Тому я їх і називаю партнери, а не союзники, на відміну від Великої Британії, яка чітко та жорстко тримає свою позицію, незважаючи ні на що. З цими панами, керівництвом Парижа та Берліна, треба їх тримати у постійній напрузі. Щодня на них давити, незалежно від того, що вони говорять, навіть якщо вони сьогодні кажуть, що ми повністю підтримуємо і готові постачати, про це, що вони готові постачати, потрібно їм нагадувати кожен день. Це робота посольств, МЗС, зокрема Офісу президента. Про це нагадувати і тиснути-тиснути. За необхідності ще раз привозити до України", — підкреслив Дунда.

На його думку, також треба посилювати тиск через ЗМІ та суспільство.

"У нас має бути прямий контакт із найбільшими газетами, ЗМІ Франції та Німеччини, щоб ми через них постійно доносили інформацію про себе. Вони дуже цього бояться і дуже на це реагують. У нас повинні постійно бути присутніми представники Bild, Le Monde та інших видань. … Нам потрібно далі йти цим шляхом. Нам необхідно проводити свою контрпропагандистську роботу. Зеленський дуже правильно робить, що намагається звертатися через голови керівництва владних кабінетів безпосередньо до суспільства. І нам потрібно це посилити, в тому числі, щоб наші герої, наші представники "Азова", наші медики мали змогу через розгорнутий екран звертатися до умовного британця, француза, німця на головних площах їхніх столиць для того, щоб передати весь емоційний біль та настрої в Україні. Щоб давити на цих бюрократів владних знизу, через суспільство в тому числі", — вважає народний депутат.

Читайте також: У політиці Євросоюзу відбулося колосальне зрушення, — експерт про підсумки візиту лідерів ЄС до Києва

Медіа-партнери
Прямий ефір