Украина наш дом

Комендантську годину та надзвичайний стан скасували у Казахстані

Уряд Казахстану. Фото: kapital.kz

Від початку доби 19 січня по всій території Казахстану припиняє діяти режим надзвичайного стану та комендантська година. Про це у Facebook повідомив речник глави республіки Берік Уалі, передає "Дом".

"Вся країна повертається до нормального життя. Скасовують введені на період НС комендантську годину та інші тимчасові обмеження. Завдяки єдності та цілісності народу, правоохоронних органів та військових у всьому Казахстані було відновлено порядок та мир", — заявив Уалі.

Читайте також: Переворот у Казахстані здійснив Токаєв, а не Путін, — Пономарьов

Нагадаємо, в Казахстані після стрибка цін на зріджений газ із 2 січня тривають масові протести, які переросли у зіткнення із силовиками, захоплення адміністративних будівель та аеропортів. На думку опозиції, причина протестів — невдоволення владою, а підвищення цін стало останньою краплею.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв із 5 січня запровадив у країні режим надзвичайного стану.

Також 5 січня Токаєв звернувся по допомогу до партнерів Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) — військово-політичного союзу, до складу якого входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан. Відповідно до рішення Ради колективної безпеки ОДКБ, в Казахстан направлені військові сили, основу яких становлять підрозділи Російської Федерації.

Операцію ОДКБ очолив командувач Повітряно-десантних військ РФ генерал-полковник Андрій Сердюков. Він брав активну участь в окупації українського Криму Росією у 2014 році. Також до Казахстану перекинуто військові підрозділи РФ, які брали участь в агресії проти України.


Усі новини про протести у Казахстані читайте тут

Прямий ефір