Украина наш дом

Коли запустять автобуси на КПВВ "Каланчак" та "Чонгар", повідомила міністерка

Ірина Верещук. Скриншот відео: kmu.gov.ua

Питання щодо підвезення людей на контрольних пунктах в'їзду-виїзду (КПВВ) на адмінкордоні з окупованим Кримом — "Каланчак" та "Чонгар" — має бути розв'язане у січні 2022 року. Про це сьогодні, 29 грудня, повідомила віцепрем'єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час брифінгу, передає кореспондент телеканалу "Дом".

Так вона прокоментувала заяву щодо покращення умов перетину цих КПВВ, зокрема плану виділення коштів на автобуси, які будуть безплатно перевозити людей на території КПВВ.

"Дійсно, я робила таку заяву. Під час моєї поїздки на Херсонщину, на "Чонгар" та "Каланчак", я побачила, як дійсно важко людям пішки від нуля так званого, коли є адміністративна межа, пішки з дітками та з сумками, з власним багажем йти до КПВВ. І це проблема, тому що її можна було розв'язати вже давно. Люди не мають страждати, люди мають відчувати комфорт і принаймні елементарні засоби до пересування. Нами було ухвалене рішення, за яким ми зобов'язалися знайти джерела фінансування на закупівлю електробусів. Це мали б бути буси, які б перевозили. Ми порахували, подивилися, скільки це коштує, і зрозуміли, що найкраще буде зробити так: ми попросили наших партнерів, щоб вони нам допомогли закупити. Але позаяк це не буде швидко, це затягнеться на якийсь час, ми вирішили закупити послугу, ми як міністерство, і орендувати, поки не буде закуплено тих бусів, які нам допоможуть закупити наші міжнародні партнери. З січня, щойно дозволять тендерні процедури, буде закуплена послуга і люди не будуть ходити пішки. Це питання буде розв'язано", — розповіла Верещук.        

Читайте також: Без застосунку "Вдома": що буде, якщо на КПВВ у людини виявлять COVID-19

Як повідомлялося раніше, сьогодні, 29 грудня, було скасовано обов'язкове встановлення мобільного застосунку "Вдома" для тих людей, хто прибуває з окупованих територій через КПВВ у Донецькій та Луганській областях та на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом. Відповідну постанову одноголосно ухвалив Кабінет міністрів.

Прямий ефір