Украина наш дом

Коли війна проти України стане непопулярною серед росіян — прогноз соціолога (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: dw.com

Понад 60% росіян підтримують війну проти України. Більшість цих людей переконані, що російська армія справді когось рятує. Громадяни Росії ігнорують правду і, як і раніше, підтримують президента своєї країни Володимира Путіна, повідомляє "Дом".

"Я за президента двома руками! За нашого, за Путіна!", — заявив громадянин Росії.

І навіть тоді, коли Путін відправляє тисячі російських солдатів на вірну смерть до України. Більшість громадян федерації беззаперечно довіряють президентові та схвалюють війну. Ретельно збудований культ Путіна, який понад 20 років при владі, дає свої плоди.

"Щонайменше 60% населення — це мінімум, підтримує так звану "спецоперацію", як вони це називають. І це факт. У нас є підстави вважати, що ця підтримка могла збільшитися", — каже соціологиня, заступниця директора дослідницької агенції Info Sapiens Інна Волосевич.

4 березня Путін підписав закон про так звані фейки. Відтепер життя у федерації ще більше нагадує антиутопію Джорджа Оруелла "1984", де правда — це брехня, і навпаки. За "інакомислення" — тобто власну думку, якщо вона не відповідає кремлівським фантазіям, росіян можу ув'язнити.

Крім закону ще з більшою потужністю запрацювала машина пропаганди. Армія Росії серед досягнень в Україні може похвалитися хіба що награбованою технікою. Великих фронтових перемог немає. Тому прокремлівські журналісти щосили намагаються утримати образ "незламної другої армії світу".

"Росіян же підсадили на таку голку, на такий наркотик "перемоги". Ось ця релігія побєдобєсія, яка особливо останніми роками в Росії стверджується як державна релігія", — вважає російський соціолог Ігор Ейдман.

І відсутність видовищ здатна знизити таку масову підтримку путінського режиму. Поки що рейтинг президента Росії стоїть на місці, але допомогти йому відправитися на дно можуть кілька факторів. Перший — санкції, а за ними вже відчутне значне здорожчання базових товарів. Порожній гаманець і холодильник для росіян — вагомий аргумент, щоб засумніватися: чи все насправді так добре, як кажуть по телевізору. Друге — сім'ї зниклих безвісти солдатів, як їх називають у Кремлі, почнуть шукати своїх синів, чоловіків та батьків. І не знаходити. І тоді закрити всім роти не вдасться.

"Кількість жертв збільшується, невдач військових число збільшується, економічні проблеми зростають. Нагромаджується втома від війни. Коли втома від війни переходить якусь критичну межу, війна стає непопулярною", — говорить Ейдман.

Експерти вважають, що з 60% росіян, які підтримують війну, лише третина готова підтримувати й ідею повного знищення українського народу. Інші наївно вірять у якихось "неонацистів", "спецоперацію" та "порятунок російськомовного населення". І, можливо, саме від них залежить, що буде далі із Росією. Якщо ці 40% знайдуть вихід до правди і, нарешті, усвідомлять, що вторгнення до України — це колективна відповідальність російського народу. І коли падатиме режим, тільки на одного Путіна все повісити не вдасться.

Читайте також: Репресії неугодних: як у Росії борються з тими, хто не підтримує війну в Україні (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Росії розгорнута ціла мережа спеціально навчених людей, які займаються розпалюванням ненависті та закликають до війни. І працює ця мережа у всьому світі. Здебільшого це співробітники оборонних відомств РФ, діячі культури, наближені до президента РФ Володимира Путіна бізнесмени. Російські опозиціонери збирають їхні прізвища, пишуть і розповідають про їхню діяльність світу. Проти багатьох людей із цього списку вже запроваджено санкції, заарештовано їхні яхти, вілли та рахунки в банках.

Прямий ефір