Украина наш дом

Коли розпочнуть будівництво першого в Україні автобану — прогноз міністра

Олександр Кубраков. Фото: kanaldom.tv

Будівництво першого в Україні автобану планують розпочати наприкінці наступного року. Про це у програмі "Украина на самом деле" телеканалу "Дом" розповів міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

"Є перша дорога, яку ми розглядаємо як платну. Це дорога "Краковець — Львів — Броди — Рівне". Ця дорога буде платною. Але вона має безкоштовну альтернативу — трасу від Львова до пункту пропуску "Краковець"", — повідомив міністр.

Щодо автобану — завершують підготовку техніко-економічного обґрунтування.

"Я сподіваюся, ми його за 2-3 місяці затвердимо. Після цього готуватимемося до концесійного конкурсу. У другому півріччі 2022 року плануємо провести концесійний конкурс і в ідеалі, мабуть, наприкінці року розпочати перші роботи", — додав Кубраков.

Повна версія програми: "Украина на самом деле": справа Порошенка, українська повістка у світі та "Велике будівництво"

Нагадаємо, перший в Україні автобан Краковець — Броди — Рівне буде збудований у межах державно-приватного партнерства — концесії. Швидкісна дорога матиме не менш як чотири смуги руху та проходитиме повз населені пункти. Прогнозують значне скорочення часу в дорозі на понад 1,5 години. Якщо зараз дорога з Рівного до Краковця віднімає близько 4 годин, то нова може становити менш як 2,5 години.

Читайте також: Запоріжжя, Кременчук, Ямпіль: про перебіг будівництва трьох позакласних мостів розповів міністр

Більше про реалізацію президентської програми читайте у спецтемі "Велике будівництво".

Прямий ефір